| Pomorișaț_Vladimir_1995 a întrebat:

Am cumparat f1 2016 de pe steam si cand il pornesc imi da o eroare. Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| AlYouNeedToKnow a răspuns:

Reinstaleaza jocul și s-ar putea sa se rezolve, dacă nu da-i check game Files folosind click dreapta pe numele jocului. Tot respectul, dacă mai vrei ajutor Adaugă pornohacidaucuviteza pe steam și te ajut cu plăcere, poate îl si jucam amândoi. Funda dacă se poate? happy

| Pomorișaț_Vladimir_1995 explică (pentru AlYouNeedToKnow):

Mersi am sa incerc sa fac ce ai zis tu

11 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Si ce scrie in acea eroare?

| Pomorișaț_Vladimir_1995 explică (pentru lpavel):

Texture allocation failure-Insufficient memory.
Please ensure Display Adapter meets required minimum specification.

| lpavel a răspuns (pentru Pomorișaț_Vladimir_1995):

Incearca asa: seteaza rezolutia monitorului la cea mai mica apoi pornesti jocul si daca merge setezi si acolo la rezolutia cea mai mica apoi cand iesi din joc vei putea pune la normal rezolutia monitorului! Bafta!

| Pomorișaț_Vladimir_1995 explică (pentru lpavel):

Tot nu merge. tot aceeasi eroare imi apare

| Pomorișaț_Vladimir_1995 explică (pentru lpavel):

Imi poti recomanda o configuratie la pc care sa duca bine jocul. ma refer fara lag sau putine fps.

| lpavel a răspuns (pentru Pomorișaț_Vladimir_1995):

Adica sa cumperi alt pc sau ce ca nu inteleg?

| Pomorișaț_Vladimir_1995 explică (pentru lpavel):

Da sau upgrade

| lpavel a răspuns (pentru Pomorișaț_Vladimir_1995):

Deoarece nu ai pus de cati bani dispui ti-am gasit asta cu care nu vei avea probleme in nici un joc foarte mult timp:
https://www.emag.ro/......DP6849BBM/

| Pomorișaț_Vladimir_1995 explică (pentru lpavel):

Imi trebuie doar upgrade la placa video si procesor impreuna in jur de 700 de lei daca este ca sa ma joc f1 2016

| lpavel a răspuns (pentru Pomorișaț_Vladimir_1995):

Esti mult sub pret! Sau scumpit rau componentele in ultima vreme asa ca iti trebuie cel putin 1300 lei ca sa mearga acel joc pentru ca ai avea nevoie de o placa video de 2 Gb pe 128 Mb care costa cel putin 800 lei si un procesor minim de un Ryzen 3 sau un i3 pe 2, 9Ghz care costa cam 500 lei, deci cam asta e.