| nigearares a întrebat:

Buna ziua!
Am de gand sa schimb procesorul cu o varianta mai recenta,am incercat sa fac update bios pentru ca noul procesor nu o sa mearga cu varianta actuala.
Am urmat toti pasi,descarcat ultima versiune de bios, dezarhivat pus pe stick intrat in bios. selectez fisierul si imi apare Invalid bios image.am respectat toti pasi si tot asa apare. placa de baza Gigabyte AORUS B450 ELITE, socket AM4. poate poate cineva sa ma ajute.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Cauta pe YouTube cum se creaza o imagine de bios si fa la fel! Unele placi de baza mai vechi nu suporta doar copiere si lipire...