| OANA2023 a întrebat:

Buna ziua, deranjez cu o intrebare.
Un prieten care este in afara tarii imi solicita sa-i cumpar card steam pentru a cumpara cu el internet, dupa sa transfere din acest card bani fiului sau, se poate asa ceva? Eu citesc ca este vorba doar despre jocuri...el spune ca se poate face orice cu acest card steam,
va rog sa ma ajutati ca sa nu isi bata joc de mine.
Multumesc

1 răspuns:
| FreshSalad a răspuns:

Nu, nu poti face orice cu banii de pe Steam. Banii de pe Steam se cheltuiesc doar pe Steam, nu merge sa retragi din platforma, merge doar la achizitionarea de jocuri sau tot ce este legat de jocuri. Si cardul daca este de Steam nu poate fi activat pe alta platforma.