| PяĬɔhĬηĐεℓ a întrebat:

dragi membrii TPU! Am nevoie de parerile dumeavoastra, pentru ca unt cam nedumerit si nelamurit.Eu, am de ales intre 2 lucruri pe care mi le doresc, la fel de mult.Deci stiu ca o s-a cam radeti dar eu vrau sa imi iau o chitara sau o tableta.Sunt pasionat de cantecele linistitoarea ale chitarii dar...stiu ca majoritatea vor spune sa im iiau tableta dar am stat mai bine si m-am gandit si am observat un lurcu.Deci,oricine poate umbla pe o tableta orice fel de om poate umbla pe ea, in schimb la chitara nu toata lumea poate canta.Eu vreau sa ma inscriu la cursurile de chitara(daca imi iau instrumentul muzical).Si m-am gandit ca nu oricine poate canta la o chitara deci e un lucru mai special sa zic asa. Tableta in schimb...si un copil de 8-9 ani poate umbla pe ea.Ma rog astept parerile dvs. desi stiu ca mai toti vor spune tableta.Va rog ganditi-va la ce v-am scris mai sus si ajutati0ma sa aleg cu usurinta lucrul mai important si mai special! Astept raspunsuri! Ofer Fundita! O zi buna!

Răspuns Câştigător
| Razvy29x a răspuns:

Si eu cant la chitara si da ia-ti chitara dar, dintr-un magazin de muzica nu din carefour, cora, real deoarece sunt prostii si sa iti ei de acustica nu clasica deoarece cu acustica se incepe si poti sa canti mai multe genuri de muzica decat pe clasica.A si vezi ca chitara acustica are 4 corzi mai groase si doua subtiri si iti recomand sa te duci la clubul de chiatara next star in Bucuresti si au pagina de net www.nextstar.com. Daca vrei za-mi vezi progresul in 8 luni intra pe pagina Mea de facebook si in cronologie mai exat in decembrie vei gazi in 2 filmulete. Numele meu este Razvan Balog poza de profil un baiat cu o chitara in mana care canta la ea.
Succes si bafta.

4 răspunsuri:
| PяĬɔhĬηĐεℓ explică:

Buna ziua! Scuzati-ma caci am intarziat dar nu am putut sa raspund rapid, am fost ocupat.Este cam greu sa aleg caci cu toti v-ati exprimat frumos si ati reusit sa imi dati informatii pe care nu le stiam.Dar nu inseamna ca pierdeti, cei care nu primiti funda.Stiti fara suparare, eu ii voi oferi fundita lui Razvan caci mi-a dat mai multe informatii...pe locul 2 s-ar clasifica dart mie mi se pare ca tot pe locul 1 este lovesssss.Si nu in cele din urma Liviu care este locul 3.Cu toti veti primi voturi(Razvan si o fundita)Multumesc pentru informatiile pe care mi le-ati oferit.Pe curand! O zi buna!

| FUCKy0u a răspuns:

Pai mie de exemplu nu prea imi place tehnologia...mi se pare ca incet-incet ne v-a distruge planeta, dar iubesc muzica din tot sufletul.Si oricum cu ce te ajuta tableta, sa stai pe facebook.Stiu foarte multe informatii despre uitatul la tv, calculator, sau tableta..si ele iti ditrug capacitatea de gandire(poti sa citesti daca nu crezi)pe cand chitara te linistetste si te ajuta mai mult, mai ales daca iti place.Nu stiu acum faci cum crezi

| liviushatat a răspuns:

Uite chitara te ajuta la ceva te juta la a face bani la a ajunge undeva in viata eu cant de 1 an si am facut rost de bani dar tableta la ce te ajuta este tare intr-adevar dar consuma curent si daca se duce bateria costa jumatate de tableta de ci eu spun chitara funda?

| liviushatat a răspuns:

Cu chitara faci bani cu tableta consumi deci chitara funda?