| CreeperHelp a întrebat:

Buna ziua la toti! Mi-am luat jocul Alice Madness returns.Merge cam greu pe pc meu. Am facut setarile la configuration si am bagat gamma full, cea mai mica rezolutie, anti alias si 3d stereo on si physx medium. Cand ma joc, merge destul de greu si imi apar tot felul de bande colorate ceea ce nu imi permite sa joc. Ma puteti ajuta? Cerintele jocului si compatibilitatile mele sunt : CPU
Cerinta: Intel Core2 Duo (or equivalent) running at 1. 60GHz or greater; AMD Athlon X2 (or equivalent) running at 1.60 GHz
Am: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+

CPU Speed
Cerinta: 1.6 GHz
Am: 2.6 GHz Performance Rated at: 5.2 GHz

RAM
Cerinta: 2048 MB
Am: 2.8 GB

OS
Cerinta: Windows 7 SP1, Windows Vista with SP2, Windows XP with SP3
Am: Microsoft Windows 7 Ultimate Edition Service Pack 1 (build 7601), 32-bit

Video Card
Cerinta: NVIDIA GeForce 7600 256MB or ATI Radeon X1650 256MB or greater
Am: GeForce 7025 / nForce 630a
Cu atributii : Pixel Shader version 3.0
Vertex Shader version 3.0
Dedicated Video RAM 256 MB Aceleasi le cere jocul

Free Disk Space
Cerinta: 8.5 GB
Am: 366.4 GB

Nu am umblat niciodata sa imbunatatesc drivere placa video etc... Nu imi ziceti daca am incercat aia sau asta.va rog ajutati-ma ce sa fac, ce sa descarc sa imi mearga jocul asta macar cat de cat bine? Nu am bani sa schimb placa video

3 răspunsuri:
| alexb123 a răspuns:

Cerintele recomandate sunt:
CPU: Intel Core 2 Duo E6400 2.13GHz or AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+
RAM: 3GB
GFX: NVIDIA GeForce GT 320 or ATI Radeon X800 XL

Din ce este aici reiese faptul ca tu ai aproape tot in afara de placa video care intalneste doar setarile minime. Ca sa rulezi jocul iti recomand sa aduci toate setarile grafice la low sau very low. De asemenea iti recomand sa folosesti GameBooster, poate da rezultate.

| CreeperHelp explică (pentru alexb123):

Am dat setari minime. am descoperit o chestie, cand pun physx high sau medium imi merge ca pe apa, imi merge supr, doar ca am o problema http://imageshack.com/a/img600/1104/rut3.png imi apare asa, nu stiu de ce, am pus pe screen(nu fullscreen)ca sa pot face poza la imagin.Totusi cum fac sa nu apara distorsionarea asta, adica fac doi pasi si mi se face asa...

| alexb123 a răspuns (pentru CreeperHelp):

Ai incercat sa faci update la driverul de la placa video?