| mikeofficial a întrebat:

Cand se intrerupe curentul data si ora la PC se reseteaza, cum fac sa nu se mai reseteze?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Trebuie sa schimbi bateria de pe placa de baza. Cand aceasta se defecteaza timpul si anumite date nu mai sunt stocate cand calculatorul adoarme sau se inchide.

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Este descarcata bateria de la placa de baza, trebuie sa o schimbi. trebuie sa desfaci calculatorul si la placa de baza sa gasesti bateria asta http://pctechnotes.com/wp-content/uploads/2009/09/remove-battery.jpg si sa o schimbi cu una noua (CR2032 de 3V)