| superpissy40 a întrebat:

Cand va aparea Half life 3/Half life 2 Episode 3? A anuntat Valve ceva? Si ce credeti ca se va intampla in urmatorul Half Life,dupa ce moare Eli, tatal lui Alyx?

Răspuns Câştigător
| Lukas1994 a răspuns:

Nu va exista o continuare, Gabe Newell(CEO) si cei de la Valve literalmente implora rabdare din partea jucatorilor de multi ani pentru HL3, mi-am pierdut speranta de a mai exista episodul 3 de acum 4-5 ani pentru ca cei de la Valve sunt mult mai interesati in revolutionarea sistemului de operare Steam pentru SteamBox si concentranduse la jocurile multiplayer care nu ar fi avut la fel de mult succes ca HL3 (sau poate chiar deloc), stiu ca-ti doresti sa stii ce se va-ntampla mai departe dar iti sugerez sa uiti de half life pentru ca este o franciza moarta din 2007

____________
/ \
| R.I.P Half Life |

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU se stie daca va avea continuare, e liniste peste tot, nu se aude nimic despre acel joc...

| Andrei2023 a răspuns:

Eu zic ca va mai avea o continuare, chiar daca nu prea curand, daca s-au apucat sa faca un joc cu asa multe serii, de ce sa se opreasca chiar acum, nu? Peste tot sunt zvonuri ca Half-Life 3 este inca in dezvoltare, dar vom vedea cu timpul ce se va intampla.