| SonicAndrei a întrebat:

Care credeți că e cel mai tare joc din prezent?
Minecraft e genial, dar jocurile de la EA sunt foarte bune (Battlefield 3/4, Crysis 3, NFS Most Wanted/Hot Pursuit/Rivals), dar și Assaain's Creed 3, GTA 4/5...
Am enumerat cele mai bune jocuri pe care le știu, dar sunt sigur că mai sunt și altele (nu trebuie să fie pe piață).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ai cum sa cataloghezi jocurile ca fiind cele mai bune si cele mai proaste, ca fiecare fac parte din diferite categorii. De exemplu tie iti place Most Wanted 2, care este racing, si zici ca este cel mai tare, nu? Eu, de exemplu, vin cu un contra-argument si zic ca GTA V este cel mai tare, nu are logica aceasta comparatie asa-i? Cele doua fac parte din categorii diferite, este aiurea. Poti sa zici ca GTA V este peste GTA 3 de exemplu, fac parte din aceiasi categorie, dar nici aceasta comparatie nu este in totalitate logica pentru ca unul a aparut in 2001 ( sau cand o fi aparut ) si altul in 2013 ceea ce il face pe al doilea sa fie peste primul din foarte multe puncte de vedere.

| SonicAndrei explică (pentru anonim_4396):

Sunt de acord cu tine, dar care crezi că e cel mai tare joc din prezent?

3 răspunsuri:
| Ichnat a răspuns:

Sniper 2 - Ghost Warrior big grin

| mat31 a răspuns:

Assassin's Creed 4: Black Flag