| Paul_Horatau_1995 a întrebat:

Care este limita admisa de server in cazul inselatoriilor? Dar a jafurilor? 2.000$ si 50.000$
100.000$ si 2.000$
50.000$ si 2.000$
Ce este mixing-ul? Cand spui informatii OOC pe chatul IC.
Cand esti intrebat pe chatul OOC ceva si raspunzi pe chatul IC, sau invers.
Cand esti intrebat pe /r(adio) ceva si raspunzi pe chatul IC, sau invers.
Cum este corect sa ajung mai repede dintr-un loc in celalalt? Alerg continuu si sar pe space pentru a ajunge mult mai repede.
Inchiriez o masina sau chem un taxi.
Sar pe space pentru a ajunge mai repede la locul respectiv.
Ce trebuie sa faci atunci cand faci accident cu o masina? Daca eu am produs accidentul sun la politie si faci roleplay conform situatiei.
Unul din cel care a provocat accidentul va suna la politie, sau dupa caz se vor intelege amiabil, respectiv vor face roleplay conform situatiei.
Daca sunt vinovat nu il bag in seama pe celalalt player si plec.
Definitiile corecte ale termenilor RP, MG, PG, RK, IG, OOC, CK sunt:RolePlay, Metagaming, PowerGaming, RevengeKill, In Game, Out of Character, Character Kill
RealPlay, MultiGaming, PowerGaming, RevengeKill, In Corason, Out of Character, Come Killer
Roleplay, Metagaming, PowerGaming, RealKill, In Game, Out of Car, Character Kill
Cum procedezi daca cineva te rapeste si vrea sa te jefuiasca? Incepi sa tipi pe /b ca fac non-rp.
Menti actiune intr-o maniera roleplay nefolosind chatul OOC.
Dai repede /q sa nu-ti fure nici un ban.
In timp ce te joci pe server zaresti o unitate de politie care circula regulamentar. Este corect sa treci pe langa ea si sa o provoci pentru o urmarire? Nu, regulamentul serverului interzice cu strictete asa ceva
Da deoarece asa sporesti roleplay-ul si le dai de munca ofiterilor
Niciun raspuns nu este corect, regulamentul nu prevede asa ceva
Un jucator vine la tine, te loveste fara roleplay si incepe sa te injure pe /b. Care este atitudinea cea mai corecta pe care trebuie sa o ai? Folosesc comanda /q, intru de pe alt cont si-mi bat joc de el
Fac roleplay ca scot un pistol, il impusc si-i dau Character Kill
Folosesc comanda /re pentru a-l raporta si daca nu mi se raspunde ii fac un raport pe forum
Forma lunga a urmatoarelor acronime - IC, OOC, PK, FK, PG, MGInside Cropping, Out of Chilling, Player Kill, Faction Kill, Powergaming, Metagaming
In City, Out of Character, Player Kilograms, Fill Killings, Powergaming, Metagaming
In Character, Out of Character, Player Kill, Faction Kill, PowerGaming, MetaGaming
Daca esti inconjurat de 10 oameni dintr-un gang cu arme periculoase ce faci? Incerc sa fac pe Rambo si sa fug.
Fac roleplayul necesar si cooperez cu acestia.
Dau /q sau crash.