| Gabit100 a întrebat:

Care este metoda corectă pentru a obține ajutorul unui administrator în joc?
Vorbind OOC, astfel încât acesta să vadă.
Prin a da un anunț (/ad, /cad).
Folosind comenzile /report sau /re.
Aveţi voie să deranjaţi o competiţie sau un eveniment?
Nu.
Depinde cine organizează competiţia sau evenimentul respectiv.
Da, dacă fac roleplay.
Ai voie să omori un jucător după ce l-ai jefuit dacă acesta ameninţă că sună la poliţie?
Acesta nu are voie să sune la poliţie.
Nu.
Da.
Metagamingul semnifică...
Folosirea informațiilor OOC în acțiuni IC.
Folosirea informațiilor IC în acțiuni OOC.
Piratarea jocului GTA San Andreas.
Dacă cineva trage în tine cu o armă, ai voie să fugi în zig-zag?
Doar dacă fac roleplay.
Da.
Nu, este considerat chicken-running.
Ce înseamnă Ninja Jack? Este permis așa ceva pe server
Atunci când faci roleplay de ninja. Este permis.
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Este permis.
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Nu este permis.
Este permis bunny hop-ul pe acest server (adică să sari pentru a merge mai repede)?
Da.
Nu, aceasta este o modalitate non-roleplay de a te deplasa mai repede.
Da, doar atunci când vrei să scapi dintr-o urmărire sau o altercație.
Care este definiția termenului NON-RP Fear?
Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni în urma cărora voi avea de câștigat.
Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni în urma cărora, în viața reală, nu aș avea nimic de câștigat.
Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni pe care, în viața reală, nu aș avea curaj să le fac.
Când ai voie să faci un atentat terorist?
După ce primesc permisiune de la Head of Factions.
Oricând doresc.
După ce primesc permisiune de la liderul LSPD.
Ai voie să foloseşti emoticoane ( "happy", "sad", "tongue" etc) când vorbeşti prin SMS-uri cu cineva?
Doar după ora 23:00.
Nu.
Da, şi în viaţa reală se poate.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Salut. Iti recomand sa citesti regulamentul. Vei putea completa si quiz-ul si nu vei primi ban pentru ca ai facut ceva interzis.

| Gabit100 explică (pentru Wr3nch):

Dar poti sa-mi spui tu, niste intrebari
Ca nu dau de ele in regulament sau nu caut eu bine
Ai voie sa rapesti un rang din politie?