| Vidacu69 a întrebat:

Care stiti un tutorial bun pentru a scripta in samp? Vreau sa invat sa scriptez da nu am prins ideea nu imi dau seama ce sunt toate semnele alea si astea. Sunt praf,nu stiu nimic (Am invatat doar sa editez in MTA si sa bag mapa in gm prin pawn). Ajutati-ma in orice feluri stiti voi da fara wiki nu ma prea pricep la engleza...
Aaa si daca sa zicem,am pus o poarta la sectia de politie,cum o fac sa se miste? Ajutati-ma cum stiti voi mai bine, cum ati invatat voi sa scriptati si toate cele. (Fara cei care vreti bani...). Ofer funda+vot + un multumesc mare cat casa laughing

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Tot ce ai nevoie ai pe WIKI.
in dreapta la sectiunea scripting -> http://wiki.sa-mp.com/

| Vidacu69 explică (pentru SasNetRomania):

Am gasit un youtuber nou care explica foarte bine, incep sa invat usor usor, problema este rezolvata asa ca am sa iti acord tie funda pentru ca ai fost singurul care a raspuns la intrebarea mea.

1 răspuns: