| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt avantajele casatoriei in metin2? cel mai bun raspuns primeste fundahappy

1 răspuns:
| W1z4rd a răspuns:

Faptul ca daca te casatoresti cu un caracter de al tau(de preferat samanca pentru ca da buff) o poti lua oriunde ca sa iti dea buff(cu ajutorul inelului primit dupa casatorie).Cu ajutorul buffului cresti mult mai repede.Alt avantaj este ca iti poti lua din itemshop iteme pentru casatoriti care sporeste numarul de xp sau creste dmg'ul(bineinteles, le cumperi din itemshop cu bani reali).