| Frumusache_Mihai_1980 a întrebat:

Care sunt raspunsuriel corecte din acest server:Romania Roleplay rs cu a, b sau ce va rog mult e urgent!

Un jucător a sunat la poliție și a spus că ai o armă asupra ta și ești agresiv iar poliția ajunge într-un număr foarte mare. Care este cea mai corectă acțiune pe care urmează să o faci?
Trag în polițiști pentru a scăpa.
Las arma jos și mă las prins sau încerc să fug.
Dau /q pentru că s-a făcut metagaming.
În timp ce te joci pe server zărești o unitate de poliție care circulă regulamentar. Este corect să treci pe lângă ea și să o provoci pentru o urmărire?
Nu, regulamentul serverului interzice așa ceva.
Niciun răspuns nu este corect, regulamentul nu prevede așa ceva.
Da, deoarece așa sporesc roleplay-ul și le dau de muncă ofițerilor.
De ce nu este corect să fac RP cu un membru al staff-ului când acesta se află OFF-DUTY?
Am voie să fac RP cu el, este corect.
Pentru că acesta este acolo OOC și trebuie să lămurească o situație.
Alt răspuns, ambele variante sunt greșite.
Dacă un jucător îţi dă "ţeapă" IC cu o casă, ce faci?
Mă duc la poliție și denunț jucătorul respectiv.
Dau un /report.
Îi fac plângere pe forum.
Dacă te arestează un polițist pe nedrept, ce faci?
Dau /quit sau force crash.
Îl întreb OOC de ce mă arestează și refuz acțiunea până la răspunsul acestuia.
Continui acțiunea IC și după arestare îi fac o reclamație.
Dacă ești urmărit de poliție și îți explodează mașina, ce faci?
Mă predau sau încerc să fug pe jos.
Dau /quit sau force crash.
Mă duc la locul unde se spawneaza mașina, o iau din nou și fug mai departe.
Care dintre următoarele exemple de RP este corect?
/me stă cu capul pe spate gândindu-se la soția sa, fiind fericit pentru că primul sau fiu se va naște.
/me este într-o baltă de sânge, având ochii închiși.
/me a fost lovit cu o bată de baseball în zonă craniană în urmă cu câteva minute.
Este permis să anunți că vinzi arme sau alte obiecte ilegale pe căi publice (/ad, /cad // în ziar, la radio)?
Nu.
Da.
Da, dacă îmi ascund identitatea sau maschez obiectul ilegal (spun că vând/cumpăr arme de jucărie etc).
Care este cea mai corectă variantă de a coopera cu un polițist care te oprește în trafic, tu nefăcând nimic greșit?
Oprești mașina, iar când vine lângă tine incepi să-l înjuri sau să tragi cu o arma în el.
Oprești mașina, scoți actele din torpedou și i le prezinți.
Continui să conduci, iar dacă te prinde încerci să-l omori.
Ai voie să dai /quit sau force crash într-o acțiune RP?
Nu, pot fi pedepsit de către admin.
Da, pentru că o pot relua mai târziu.
Doar dacă este de acord jucătorul cu care fac roleplay.