| DariusKun a întrebat:

Caut nume de Jocuri. Ceva care sa contina Darius si sa nu die in engleza

8 răspunsuri:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Vrei nume de jocuri dar de ce fel. Partea a doua a comentariului tau nu o inteleg. Cum adica a contina darius si sa nu die in engleza? cati ani ai?

| DariusKun explică (pentru CatalinVictor1985):

12 ani. ma numesc Darius. Si nu vreau ca numele sa contina cuvinte din alta limba

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru DariusKun):

Bine eu tot nu inteleg ce vrei. Poate tu cauti doar jocuri romanesti. Dar romanii nu prea fac jocuri in romaneste. De exemplu au lucrat destui romani la seria assassin creed si la hitman. Watchdogs e probabil cel mai cunoscut joc la care a contribuit masiv studioul Ubisoft România. Dar aceste nume sunt englezesti si romanii au lucrat partial la ele nu sunt ale lor. Exista niste jocuri gothic care au patch in romana. Si mai exista si jocuri romanesti precum Seria Silent Hunter. Black - The Fall este cel mai frumos tribut adus tristeții socialiste a românilor. Move or Die, realizat de studioul Those Awesome Guys, este un alt indie game românesc. Prototype Byohazard au lucrat la el românii de la Fun Labs. Jocurile de vânătoare Cabela românii de la Fun Labs par experți în ele și au produs peste zece jocuri de vânătoare pentru cei de la Activision. Mai sunt si altele dar mai trebuie sa cresti pentru aceste jocuri si astea care le-am spus aici.

| DariusKun explică (pentru CatalinVictor1985):

Un nume Care sa nu contina cuvinte din alta tara. Sa il pun in joc. Nu pentru un joc

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Trebuia sa spui ca vrei nume pentru jocuri nu te-ai exprimat bine. Una e sa vrei nume de jocuri si alta e sa vrei nume pentru jocuri.

| DariusKun explică (pentru CatalinVictor1985):

Daca ai sugestii, ziile

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Darius haiducul, darius luptatorul, darius provocatorul, darius sefu tau, darius dacul, darius psihopatu, darius nervosul, darius lichidatorul, darius de Romania, darius numarul 1.

| Logann a răspuns:

Darius Spaima Maciucii