| suntperfect a întrebat:

Ce credeti de procesorul asta celeron dual core g530 2.40ghz:? face fata jocurilor din 2011-2012, fifa 11, fifa 12? gta 4?

6 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

Nu prea face fata, e destul de bunicel.
Bafta!

| suntperfect explică (pentru MihaiGe):

Haha deci nu fac fata sau este bunicel?

| MihaiGe a răspuns (pentru suntperfect):

Nu face fata, trebuie unul mai bunicel.
Bafta!

| suntperfect explică (pentru MihaiGe):

Un dual core g530 2.40ghz ar fi bun?

| MihaiGe a răspuns (pentru suntperfect):

Pai, este la fel ca cel din intrebare.
Bafta!

| Eus3b1u995 a răspuns:

Chiar daca nu iti place raspunsu chiar merit funda : frate daca vrei sa iti faci pc pentru jocuri adica pentru gaming iti trebuie un Intel core i3, i5, i7este ultima generatie depinde de buzunarul fiecaruia eu am Intel core i7 2600k 3. 4ghz este cel mai bun procesor din gama Intel si costa 1500lei-2400lei depinde de unde iei.Cat despre o placa video iti recomand cel putin gt 440 pentru jocuri tari iti trebuie GTS 450 sau mai buna.winking