| moartetiganilor a întrebat:

Ce e steam?
de unde fac rost de jocuri pentru steam si cum se face plata acestora?
e gratis? ce inseamna o licenta de steam?

stiu ca am pus 4 intrebari intr-una singura dar vreau raspunsuri...mersi!

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

E un shop online. Faci cont, cumperi jocuri, le joci singur sau online cu altii care folosesc steam. End of story. Platforma e gratuita dar jocurile costa

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Steam e o platforma de jocuri, in care trebuie sa cumperi jocurile, dar poti juca jocurile multiplayer cu alti prieteni si poti comunica cu ei prin chat, si este gratis la download

| Andrei7520152 a răspuns:

Cred ca ai nevoie de un card de credit/debit sa folosesti steam, implicit si de un cont bancar. Dar nu stiu ca eu nu am cont pe Steam