| RobertKilleur a întrebat:

Ce este ala Minecraft Alpha?

Răspuns Câştigător
| eustefan a răspuns:

Minecraft Alpha sunt primele versiuni de minecraft aparute sunt vreo 18-19 versiuni de alpha, dupa alpha a aparut beta si dupa beta a aparut release adica de la versiunea release 1.0.0 pana la versiune din momentul actual adica release 1.7.2

| RobertKilleur explică (pentru eustefan):

Ok,Eu am o problema.Am minecraft normal si ruleaza cu lag, precizez ca am Win XP, 1.80 GHz si 1 GB Ram.Ma intrebam ca daca imi trag alfa poate merge fara lag

| eustefan a răspuns (pentru RobertKilleur):

Daca iti tragi alpha va merge fara lag doar ca este o versiune veche si plina de buguri si are putine iteme si putine setari
ai nevoie de un procesor mai mare minecraft ruleza bine la minim un procesor de 2.20 GHz cumparati un procesor de genul asta si o sa-ti mearga fara probleme. Funda?

| RobertKilleur explică (pentru eustefan):

Iti dau funda, dar ce inseamna buguri

| RobertKilleur explică (pentru eustefan):

Pardon,am 2.80 GHz

| eustefan a răspuns (pentru RobertKilleur):

Sunt niste probleme vizuale din Minecraft cu ar fi:
In 1.7.2(cea mai noua versiune)patul la margini are picioarele in mijloc
In 1.6.4 in minele parasite din Minecraft tortele puse random(adica nu sunt puse de tine)nu faceau lumina pentru cateva secunde.Ai inteles?

| RobertKilleur explică (pentru eustefan):

Da.Iti dau funda

| RobertKilleur explică (pentru eustefan):

Si inca ceva, merge jucat multiplayer?

| eustefan a răspuns (pentru RobertKilleur):

Daca ai 2.80 GHz atunci inseamna ca tu ai setarile prea mari. Apasa esc sute in options(optiuni)dupa la video settings(setari video) si acolo setezi render distance(distanta de redare) pe short(scurt) graphics(grafica) pe fast(rapid) si performance(frecventa maxima a cadrelor) max FPS

| eustefan a răspuns (pentru RobertKilleur):

Cele mai multe servere de minecraft sunt de 1.6.4
Anzo.ro IP:193.84.64.30(e romanesc)
Si de 1.7.2
LGZ(e romanesc dar nu ii stiu ip-ul)