| truliluli a întrebat:

Ce inseamna redirecte (In legatura cu Counter-Strike)?

Răspuns Câştigător
| Acasete a răspuns:

Sunt o metoda ieftine de a face jucatorii sa intre pe un anumit server. Ele functioneaza in felul asta: atunci cand cineva tine redirecte, pe server browser (acolo unde vezi lista cu servere) o sa apara mai multe servere diferite (nume diferit etc) care, de fapt, duc pe acelasi server! De exemplu, poate arata asa:
Dust 2 24/7 extreme gaming (serverul adevarat)
Dust 2 24/7 ultra gaming
Dust 2 24/7 mega gaming
Dust 2 24/7 super gaming
Si daca te conectezi pe oricare din astea 4, toate te vor duce pe serverul cu extreme gaming.
Sper ca ai inteles...

1 răspuns:
| Claudiu44 a răspuns:

Redirect sunt niste chestii care arata cat timp ai jucat pe serverul respectiv pentru admin, funda d: