| monstru00 a întrebat:

Ce inseamna?
The archive is either is unknowm format or damaged
Am incercat sa downland un joc.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Am cateva intrebari pentru tine:
-ai mai descarcat vreun joc pana acum?
-winrar ai instalat in pc?

Daca raspunsul este afirmativ, atunci:
-verifica pachul cu jocul din pagina de unde faci descarcarea si vezi cati mega-biti are. Acum verifica si pachul tau din pc sa vezi cati MB are (da click dreapta pe el si proprietati) Tot aici la proprietati in prima linie iti spune si ce fel de format este fisierul (de exemplu.rar s-au 7zip) Pachul cu jocul de la tine din pc trebuie sa aiba aceeasi dimensiune cu cel din linkul de download. Daca pachul are aceeasi dimensiune inseamna ca ai avut o descarcare completa! Daca pachul este mai mic inseamna ca trebuie sa-l mai descarci inca o data (repeti descarcarea) pentru ca este incomplet.
-mai exista cazuri in care persoana care a făcut uploadul pe site-ul de unde vrei sa descarci sa-l fi incarcat direct fişierul deteriorat (corupt).

daca totusi vrei sa-l deschizi ia fişierul şi adauga-i o extensie txt după extinderea rar. Fişierul va arata acum asa. fielname.rar.txt
Încearca să deschizi fişierul cu Notepad. Dacă este un fişier foarte mare va dura ceva timp. După deschidere, in prima linie ve-i avea "Rar s Ï!" in cazul cand fisierul este OK.
Eu raman la prezumtia ca fisierul este corupt sau descarcat incomplet.

| biNNN a răspuns:

Inseamna ca nu a fost arhivat cum trebuie, ori nu a fost lasat sa se termine de arhivat, ori nu ai ceva la pc care iti trebuie pentru a dezarhiva ( dar nu pera se intampla asta la jocuri)

Răspuns utilizator avertizat