| VaRogAjutor a întrebat:

Ce inseamna "This application has faied to start because pddidx8r. dll was not found.Re-installing the application may fix this problem"? Am un joc numit family Simpson si imi da aceasta problema! ajutati-ma! Funda+Vot inteligent+ vot folositor!
Daca e nevoie de crak dati-mi un site!
Vaaaa rooooggg!

Răspuns Câştigător
| DerpinaMe a răspuns:

Scrie pe google "download pddidx8r.dll" si intra pe primul site. Descarca-l de acolo in folderul cu jocul. Probabil o sa-ti mai ceara si alte fisiere cu extensia.dll. Cauta-le si pe acelea pe google si descarca-le. S-ar putea ca dupa toate astea, chiar daca ai totul, sa-ti dea o eroare din nou si sa nu mearga jocul. Pastreaza undeva fisierele.dll si reinstaleaza jocul apoi da-le "paste" din nou in folderul jocului.

2 răspunsuri:
| RandyOrtonRKO a răspuns:

Această aplicaţie nu a pornit, deoarece nu a fost pddidx8r.dll found.Re-instalarea aplicaţiei poate rezolva această problemă

| VaRogAjutor explică:

Da-mi ID tau de mess te rog!