| Adytza98luck a întrebat:

Ce jocuri credeti ca imi merg pe urmatorul sistem la (ultra)

Procesor Intel® CoreTM i5-4440, 3.1GHz,

Placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX650, 2GB GDDR5

Placa de baza ASRock B85 PRO4

HDD Seagate Barracuda 1TB, 7200RPM, 64MB, SATA3,

Sursa Sirtec HPC-500-G12S BR, 500W

Memorie Kingston 8GB, DDR3, 1600MHz,

Răspuns Câştigător
| MihaitzaCarciu a răspuns:

Batllefield 3; Need For Spedd The Run; Far Cry 3; Sleeping Dogs; Mafia 2; Hitman Absolution; Tomb Raider; Crysis 3; Tom Clancys Splinter Cell Blacklist si multe alte

| SilviaDulcik a răspuns (pentru MihaitzaCarciu):

Da, sa nu uitam de Minecraft, The Elder Scrolls Arena si Half Life.

Crysis 3, GTX 650, ultra, auzi tu.

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bioshock (toate), TES Oblivion, Far Cry 2, in special jocuri mai vechi.
Placa video are ea 2 gb GDDR5 dar nu o ajuta. Daca era GTX 650 Ti Boost, era alta poveste.

Pe scurt pot sa iti spun ca placa video nu a fost facuta pentru pretentiosi si chiar si asa banuiesc ca a fost mult prea scumpa ca sa se merite.

Conteaza mult si rezolutia, daca este 1920x1080, 1366x768, 1600x900, 1024x768.
Daca este mai mica de 1600x900 atunci este bine, in sensul ca merg jocurile cu detalii bogate.