| nick7856 a întrebat:

Ce jocuri imi recomandati pe un pc mai mediu, adica:

CPU: pentium dual-core 2.0 GHZ
GPU (placa video): Nvidia 8500 GT
RAM: 2 GB

Dau funda la cele mai interesante jocuri si cu grafica buna! (chiar daca nu dau funda la unii, nu inseamna ca nu apreciez efortul)

8 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Solitaire.
MOHA

| nick7856 explică (pentru cristimihailov):

SERIOS......SOLITARE? MA ROG, apropo MOHA cu ce este?

| cristimihailov a răspuns (pentru nick7856):

Medal Of Honor - Allied Assault.
Scuze, am scris gresit. Trebuia MOHAA.
Counter strike mai poti sa adaugi pe acolo.

| nick7856 explică (pentru cristimihailov):

Mersi, dar nu am un calculator asa slab, mai vreau niste idei (te rog)

| cristimihailov a răspuns (pentru nick7856):

Cat RAM ai instalat in sistem?

| nick7856 explică (pentru cristimihailov):

Pai am 2GB RAM, si am incercat jocuri pentru pc-uri mai avansate deci... si imi mergeau, processor dual core 2. 0GHZ. Astept raspunsul tau! happy

| cristimihailov a răspuns (pentru nick7856):

Uita-te si tu la ce sistem ai:

Dual Core 2 - Asta inseamna ca a fost produs maxim pana in 2010.
NVidia 8500 GT - Daca imi aduc bine aminte a fost pusa pe piata in 2007-2008 pe acolo.
2 GB RAM

Aceasta este configuratie de XP mai rasarit (nu foarte) si configuratie relativ slabuta de W7.

Acum, tu vrei sa joci jocuri facute in 2011-2012 si mai noi pe configuratia aceea.
Ai doua optiuni: ori vor merge prost, ori vor merge la calitate slaba (datorita hard-ului).

Deci, ce iti recomandam eu gen mohaa si inca cateva, mai vechi e adevarat, la nivel 2005 poate, ar trebui sa ruleze fara prea mari probleme.

Calculatorul este prea slabut ca sa iti pot recomanda alte neamuri de jocuri. Mai stiu eu NFS o varianta mai veche sau de Grand Thief Auto. Asta ca sa nu iti dau solutii de genul snooker, jocuri flash si alte din astea online.

| nick7856 explică (pentru cristimihailov):

Băăăăă! Mie mi-a mers si GTA 4 deci... PC-ul meu e din 2008 si a mers si
un NFS Din anul 2010 (pe grafici ultra). Pana la urma mai spune-mi niste jocuri (fara suparare)