| IonutZEW a întrebat:

Ce jocuri pot sa joc pe acest laptop? SA FIE FAINE:
(e mai low laptopul, e din 2012 deci...)
3072MB RAM
windows 7 ultimate 32 bit
Intel(R) Pentium(R) CPU B940 @ 2. 00GHz (2CPUs), ~2.GHz
NVIDIA GeForce 315M
GeForce 315M
Integrated RAMDAC
aprox total memory: 1735 MB

3 răspunsuri:
| CretiniPBOGDAN a răspuns:

Memoria e cam low, dar e 32-bit. In schimb acel Pentium distruge tot. Totusi, iti recomand Borderlands, Scribblenauts, Postal2, Saints row 3, GTA SAN ANDREAS, Rayman. In schimb jocurile 64-bit vor merge mai rau, gen CSGO, Skyrim, Witcher 3, Dishonored, etc.

| IonutZEW explică (pentru CretiniPBOGDAN):

Si as putea schimba procesorul si sa adaug memorie la laptop? ca la calculator stiu ca pot dar la laptop nu stiu, si n-am bani sa iau un pc/laptop, macar sa-i fac un upgrade

| CretiniPBOGDAN a răspuns (pentru IonutZEW):

Daca schimb procesorul nu iti adauga memorie la laptop, dar iti dau eu niste upgradeuri ieftine, maxim 150 de lei un procesor AMD ca sa iti mearga CSGO, GTA si altele mai bine. Iti recomand memorie externa (ca un fel de USB, doar ca mult mai folositor) iti poate adauga multa memorie la laptop. Iti mai recomand sa schimbi RADMAC-ul cu un Intel (exista pe net tutoriale de download, si CD-uri de install), In rest, ai putea face un mic upgrade online la acel GeForce ca sa fii barosan. Iti recomand Firefox pentru browser. Si sa nu folosesti programe care mananca multi RAMi. Ca un bonus, o tastatura ieftina la 100 lei este una Pad. Foarte mica, utila, mechanica, Genesis. Mouse Scorpion la 50 de lei si mouse-pad la 15 lei.La casti, pentru Gaming iti recomand tot un scorpion, dar acela e mai scump. Laptopul nu poate face multe dar cu un upgrade poti sa il faci mai durabil.