| Desembra133 a întrebat:

Ce părere aveți de aceasta placa video? http://m.emag.ro/......D5GHXYBBM/
Cat de buna credeți ca e pentru jocuri? Ar fi buna pentru dead by daylight?
Și dacă vreți ați putea să-mi spuneți care este diferența între plăcile video AMD și cele Nvidia?
Sa îmi spuneți de ce e mai bun Nvidia sau de ce e mai bun amd și care ați recomandao pentru jocuri.
Și placa video care v-am arătat-o mai sus merge bine cu acest PC http://www.altex.ro/......ddr3-linux ( Am deja acest PC și as vrea sa ii fac un upgrade)

9 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Trebuie sa schimbi si sursa!
GTX 750 TI e cu ~15% mai performanta...si are un consum de energie redus happy
Revino cand o sa ai ~650 lei..deoarece cum am zis, trebuie sa schimbi PETARDA aia de sursa ieftina!

| Desembra133 explică (pentru CPAElites):

Sursa ajuta la fps-uri?

| HandaSei a răspuns:

În primul rând pentru driverele celor de la Nvidia!
Dar și din cauza faptului că au un consum mai mic, faci economie la curent, dar sunt și mult mai reci!

Eu personal îți recomand să mai pui ceva bănuți și să-ți iei un GTX 750Ti, crede-mă că diferența este de la cer la pământ! ^.^

Uite și două modele pe care ți le-aș recomanda:

1. http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/

2. http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| Desembra133 explică (pentru HandaSei):

Costa destul de multi banuti. :/ happy
As putea face rost de ei daca as mai vinde si placa video care o am. tongue
Daca as cumpara placa video de la Gainward cate fps zici ca as avea in dead by daylight cu Procesor pentium G3260 3.3 GHz?
Si nu stii cumva de unde mai pot lua 2 sau 4 RAM? Ca sa am 8 sau 10. ^.^

| CPAElites a răspuns (pentru Desembra133):

"Sursa ajuta la fps-uri?"
Vrei sa-ti arzi placa video inca din primele zile?
Cumpara o sursa de calitate cu eficienta 80+ de cel putin 130 lei...
Daca ai sa pui acel GTX 750 TI sa r7 360 in PC o sa-ti bubuie sursa aia de 40 lei si o sa-ti arda si celelalte componente.

| Desembra133 explică (pentru CPAElites):

Mda eu aveam de gand sa iau GTX 750TI sa am mai mult fps-uri iar tu imi spui sa iau o sursa de aia am intrebat.Dar daca spui ca imi trebuie o sursa noua, mai buna pentru GTX 750 TI o sa imi iau si de aia. Doar sa reziste 1 luna cu asta care o am.

| CPAElites a răspuns (pentru Desembra133):

GTX 750 TI consuma mai putin decat R7 360...
"Doar sa reziste 1 luna cu asta care o am" Doar daca joci jocuri cu cerinte mici.

| Desembra133 explică (pentru CPAElites):

Overwatch cu totul la mic.
Si nu stii sa imi aproximezi cam cate fps as avea la dead by daylight? Cu pc care il am acum.