| adytfig a întrebat:

Ce spuneti merge gta 5 cu cerintele astea... Procesor
Model Procesor:Intel® Core™ i3-4130Frecventa procesor (MHz):3400FSB (MHz):1333
1600Dimensiune Cache procesor (KB):3072Tehnologii procesor:Intel Hyper-Threading
Intel Virtualization
Thermal Monitoring
Enhanced Intel SpeedStep®
Idle States
Intel® 64
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT)
Placa de baza
Retea integratabig grinaSloturi:1 x PCI Express x16
2 x PCI Express x1Sunet integratbig grinaChipset:Intel H81
Memorie
Capacitate (MB):8192Tip RAMbig grinDR3Frecventa memorie (MHz):1333
Unitati de stocare/optice
Capacitate HDD (GB):1 TBInterfata HDD:SATA IIIUnitate opticabig grinVD+/-RW
Video
Capacitate memorie video (MB):2048Tip memorie videobig grinedicataModel placa video:nVidia GeForce GT630
Periferice
Mousebig grinaTastaturabig grina
Altele
Carcasa:Mid TowerTip sistem:Home/Home OfficePutere sursa (W):500Porturi:1 x RJ-45
1 x VGA
2 x PS2
4 x USB 2.0
1 x AudioDimensiuni (mm):195 x 405 x 410 dau funda plus vot

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce ai scris tu sunt caracteristicile computerului nu cerinte.
Cerintele sunt ale jocului.

| adytfig explică (pentru Salontanul):

Pai da bai cu caracteristicile coputerului vreau sa stiu daca imi merge gta 5

| KeNNT3D a răspuns:

Salut,cred ca tiar merge dar din pacate nu stim cand apare sau daca o sa apara.

| adytfig explică (pentru KeNNT3D):

A aparut din septembrie, cine vrea jocu sal ia de pe rockstargames

| xXxStefaNNNxXx a răspuns (pentru adytfig):

A aparut numai pe Xbox 360 si PS 3..Si probabil ca o sa-ti mearga

| KiLl3Rady a răspuns:

Pai astea-s cerintele minime:

OS: Windows XP SP3, Windows Vista SP1 sau Windows 7 SP1
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.6 Ghz sau echivalent
Memorie RAM: 2 GB
Placa video: 512MB, ex. NVIDIA 7900 sau 512MB ATI X1900
Spatiu pe disc: 30 – 40 GB

Si astea recomandate:

OS: Widows 7 SP1 sau Windows 8
CPU: Intel Core 2 Quad 3. 66GHz sau AMD echivalent
Memorie RAM: 4 GB
Placa video: NVIDIA GTX 480 sau similar ATI
Spatiu pe disc: 40 GB

Tu cam ce crezi, iti merge? laughing