| ConteleDraculaxD a întrebat:

Cei care joaca Tera Online, imi poate explica si mie cum sta treaba cu jocul, pe ce server joaca cei mai multi romani (europe) si ce ar mai fi de zis despre acest joc?

Răspuns Câştigător
| DaDuSH a răspuns:

Salut. Eu am jucat pe Zuras, server PVE.
Nu stiu care dintre servere are cei mai multi romani pe el, dar daca vrei PVE, pe Zuras sunt destui. La PVP nu am prea vazut romani.
Despre joc, o sa afli tu mai multe pe parcurs. Pot sa-ti zic doar ca warrior are cea mai mare dificultate. Poate sa fie DPS sau Tank. Eu am jucat DPS. Healri sunt Mystic si Priest. Sorcerer e magic DPS. Tank sunt Berserker si Lancer. Archer e tot DPS.
Rasa pe care o alegi nu prea conteaza, dar uneori influenteaza jocul. Fiecare rasa are pasive si active. Poti sa te uiti pe wikia daca vrei sa vezi acolo o lista cu ele.
Alte lucruri de stiut, Cele mai bune arme si armuri se fac din Crafting. De la shop nu se cumpara arme sau armuri, doar skinuri. Daca vrei sa cumperi ceva, mai bine cumpara Tera Club, iti ofera destule avantaje.