| Gabriel_Ionut_1994 a întrebat:

Cine este fantoma din outlast whistleblower? Pentru ca am vazut o groaza de raspunsuri in care se zice ca fantoma la final este Miles Upshur dar el era jos in underground laborator? sunt confuz

Răspuns Câştigător
| Zazutuu a răspuns:

Fantoma este clar Miles. Povestea DLC-ului are loc si inainte dar si dupa povestea jocului principal. Fantoma, adica The Walrider, are corpul lui Miles insa probabil si sufletul lui Miles are un anumit control asupra corpului.Probabil de aceea fantoma nu te-a omorat la final.Din moment ce Miles a fost impuscat si apoi controlat de Walrider pe care il vezi la final el nu poate fi inca in laborator. Sper ca te-am ajutat