| chio97 a întrebat:

Cine imi da cel mai tare server de samp roleplay romanesti are funditabig grin

179 răspunsuri:
| darius574 a răspuns:

HostName: kent-samp.profgamers.ro dam slot 2
Address: 94.176.163.104:7777
Players: 1 / 60
Ping: 15
Mode: Version [RP] v5.5.6
Map: Los Santos

trebuie sa il incerci

| Thegame_Gaby_1998 a răspuns:

HostName: x-Arene:Official RPG server[ maine 22.04. 2013 wipe]
Address: 93.119.26.208:7777
Players: 21 / 100
Ping: 30
Mode: xArena RPG (0.3x)
Map: San Andreas

| edytza1 a răspuns:

188.241.14.223:7777 Asta e bestial, joaca-te frate te rog eu mult, nu vei regreta!

| RoB3rToFcSB a răspuns:

[center][b][size=200][color=#000000]SAMP.ProIlegal.Com : GF Server [0.3x][/color][/size][/b]
[img]http://i.imgur.com/0r2k1LY.png[/img][/center]

[b][color=#FF8000]HostName: ProiLeGaL:The Official GF Server [0.3x]
Address: samp.proilegal.com:7777
Players: x / 100
Ping: 3
Mode: ProiLeGaL
Map: San Andreas[/color][/b]

[b][color=#000000]Factiuni:[/color]
[list]
[*][color=#0000BF]Police Departament[/color]
[*][color=#0000FF]FBI[/color]
[*][color=#0040FF]National Guard[/color]
[*][color=#BF4040]Medics[/color]
[*][color=#BF0000]The Mafia[/color]
[*][color=#804000]The Triads[/color]
[*]TowCar Company
[*]Hitman Agency
[*][color=#FF40FF]News Reporter[/color]
[*][color=#FFFF00]Taxi Company[/color]
[*][color=#FF80FF]License Faction[/color]
[*][color=#800080]Ballas[/color]
[*][color=#FFBF00]Los Santos Vagos[/color]
[*][color=#40BFFF]Varios Los Aztecas[/color]
[*][color=#008000]Grove Street[/color][/list]

[color=#000000]Cluburi:[/color]
[list]
[*]NFS
[*]NRG[/list][/b]

[b][color=#000000]Joburi:[/color][/b]

[color=#000000][size=85]Legale:[/size][/color]
[b][list]
[*]Detective (Detectiv)
[*]Lawyer (Avocat) [color=#40FF00]$[/color]
[*]Car Mechanic (Mecanic de masini)
[*]Bodyguard (Garda de corp)
[*]Car Dealer (Vanzator de masini) [color=#40FF00]$[/color]
[*]Boxer
[*]Bus Driver (Conducator de autobuz)
[*]Trucker (Camionagiu)
[*]Garbeage Collector (Gunoier) [color=#40FF00]$[/color]
[*]Paper Boy (Ziarist)[/list][/b]

[color=#000000][size=85]Ilegale:[/size][/color]
[b][list]
[*]Arms Dealer (Traficant de arme) [color=#40FF00]$$$[/color]
[*]Drug Dealer (Traficant de droguri) [color=#40FF00]$$[/color]
[*]Whore
[*]Car Jacker (Spargator de masini) [color=#40FF00]$[/color][/list][/b]

[b][color=#FF0000]# Alte info Importante:[/color]

-[color=#FF4000]Derby[/color] [color=#40FF00]Events[/color]
-[color=#FF4000]GunGame[/color] & [color=#0040FF]CT[/color]vs[color=#FF0000]Tero[/color] [color=#40FF00]Events[/color]
-[color=#FF4000]LCS[/color] & [color=#0040FF]LBS[/color] [color=#40FF00]Events[/color]
-[color=#000000]Fast[/color] [color=#40FF00]Event[/color],[color=#FF4000]Stunt[/color] [color=#40FF00]Event[/color],[color=#FF4000]CashBox[/color] [color=#40FF00]Event[/color] si [color=#FF4000]GetWet[/color].
-Mini Events = Deagle,Knife,Uzzi, M4, Ak47 si altele.
-War (intre ganguri) cu premii!(Mats, Drugs, Bani)
-Avem 2 cluburi (NFS / NRG)
-Sistem de [color=#40FF00]Shop[/color] Mats.
-Primesti [color=#FF0000]NRG-500[/color] la level 3.
-Masini personale
-[color=#FF0000]Premium Account[/color](Cont Premium)[/b]

[b][color=#000000]Eventuri Mari:[/color][/b]
[b]-[color=#800000]Last Gang Standing[/color] (odata pe luna)
-[color=#800040]Supremacy[/color] (odata pe luna)
-[color=#800080]Deagle Masters[/color] (1vs1 | 2vs2)
-[color=#8000BF]Faction War[/color] (fiecare factiune se bate pentru a castiga.Inclusiv factiunile pasnice)[/b]

[center][b][size=200][color=#000000]Intra si tu chiar acum![/color][/size][/b]

[img]http://i.imgur.com/0r2k1LY.png[/img][/center]

[center][b][size=50]CopyRight © 2013 - [color=#40FF00]ProiLegal.Com Server[/color][/size][/b][/center]

| edytza1 a răspuns:

Frate am mai lasat ceva aici dar iti mai las unul foarte tarewinking Daca nici asta nu e ok, nu stiu ce sa zic >>>>>>>92.115.98.30:7777

| edytza1 a răspuns:

Asta e cel mai tare RPG 85.122.144.14

| DaNyelwTF a răspuns:

HostName: [WIPE]x-Arena Official RPG [30 on LV up]
Address: 93.119.26.208:7777
Players: 4 / 100
Ping: 23
Mode: xArena RPG
Map: San Andreas

| Ovidiu_Alexandru_Musescu_1996 a răspuns:

Address: 95.64.36.190:7777 uite aici, destul de bun si proaspat deschis 8/5/2013

| Veja_Cosmin_1996 a răspuns:

HostName: RedzMax RPG - 10 MAI 2013: LVLUP+$200, 000+UNWARN!
Address: rpg.redzmax.com:7777
Players: 215 / 300
Ping: 30
Mode: RZM:RP v0.6.3
Map: San Andreas
Este un server frumos.
Factiuni : Politia romana, Serviciul roman de informatii, Armata romana, SMURD, Guvernul, Taxi, Scoala de instructori, Hitman, Reporteri de stiri, Familia 15th avenue, Dallas, orleanos, familia falcone, sacra coroana unita si Bonnano

| Smecheritzu50 a răspuns:

HostName: FioriGinal: The Godfather Server [WIPE]
Address: 195.225.59.59:7777
Players: 1 / 50
Ping: 10
Mode: Unique Script v2.0
Map: San Andreas

Se dau admine si lidere e super tare vino si tu joacate si chemati prietenii!

| G4Mme3r a răspuns:

Union-Zone 93.119.26.225:7777 Poftim IP Sper sa-ti placa Funda

| vIPONE a răspuns:

HostName: **SiLenT-Zone**RpG
Address: 94.52.69.201:7777
Players: 3 / 50
Ping: 6
Mode: RP-GF v1.1
Map: San Andreas
Start level 3+500k

| andrei19695 a răspuns:

Neaparat incearca serverul asta:
Este cel mai frumos server de roleplay dintre toate! Te rogg! Doar incearca!

| andrei19695 a răspuns:

Acest server este unul dintre cele mai frumoase pe care le-ai intalnit!
IP:188.212.105.214:7777
PS:cand intri scrie: /report m-a adus [VIP]CrOnTo

| andrei19695 a răspuns:

Incearca acest server! este foarte frumos!
PS:Cand intrii scrie: /report m-a adus [VIP]CrOnTo

| Mihai_Gabi_1999 a răspuns:

HostName:.:Reality-Game - Noi suntem distractia!
Address: 178.157.85.14:7777
Players: 4 / 25
Ping: 22
Mode: •™ KenT-Zone v2.8A ™•
Map: • LS || LV •

| Costinel_Dinca_1997 a răspuns:

Zite Romania Official
Address: 89.33.242.177:7777
Players: 50 de sloturi
Ping: 4
Mode: RO-RP v3.0
Map: Los Santos
Case: 800+
Factiuni: 19
Serveru este un clasic RPG.
Admini foarte de treaba.
No bugs, No lag
Serverul ruleaza pe modul 0.3x
Eventuri aproape zilnice cu premii fabuloase.
Regulile sunt respectate 100%
DESCRIERE:Este un server cu script unic
-Serverul ruleaza 24/7
-Este un server unde te poti distra
-Garantez 200%100 ca admini nu vor favoriza un player
Va urez distractie placuta!

| Tlbi a răspuns:

Cel mai tare server de samp roleplay este rpg.bugged.ro (asta e adresa), are peste 500 de jucatori online. e tare rau.

| SmoKyeRxxxD a răspuns:

HostName:.:.Comyr Official.:.|~Best Game Ever~|.[*.*]
Address: 89.120.19.188:7777
Players: x / 50
Ping: 59
Mode: •™Y! M adytzu_florian™•
Map: • LS || LV •

| armagedon2010 a răspuns:

HostName: OnLY Romanian!
Address: 82.77.230.64:7777
Players: 0 / 100
Ping: 94
Mode: bsGaming R.P.G v0.5
Map: Los Santos
Se dau bani si lidere!

| Tedytzu0 a răspuns:

BuGGed.ro e cel mai populat server si cel mai nou server din Romania!

| alexrapid1 a răspuns:

HostName: GameLife: The GF - Official GodFather[0.3x]
Address: 89.38.246.216:7777
Players: 5 / 50
Ping: 2
Mode: FUNCS-RP V1.0
Map: San Andreas E nou e de pe 31/06/2013 se cauta admin vino si tu playeri vin cat mai multi daca intri da /report alexfcrb m-a adus si eu te voi ajuta cu ce vrei tu!

| iRonicGS a răspuns:

___________________
(^_^)|RPG.Zero-Gamers.Com| (^_^)
|___________________|

|-=Factiuni=-|
1. Police Departament.
2. Federal Bureau of Investigatons.
3.National Guard.
4.Medics.
5.The Sicilian Mafia.
6.The Triads.
7.Mayor.
8.Hitman Agency.
9.News Reporters.
10. Taxi Company.
11.Tow Car Company.
12.Grove Street.
13.Ballas Family.
14.Los Santos Vagos.
15.Varrios Los Aztecas.
16.Da Nang Boys.
18.NFS Club.
|-=INFO=-|
System ROB
System house
System mats/drugs
System war
System turf
System Masini pers.
System /eh
System gungame
etc.
|-=OTHER=-|
Toate cerereile se fac pe forum (www.zero-gamers.com)
Cautam Leaderi
Cautam Helperi
Cautam Playeri
Daca intrati pe server nu "cersiti" (vreau aia, vreau aia)... Facetiva rost singuri fara sa "cersiti"
Gm'ul nu e "ORIGINAL" e editat deoarece nu avem scripter (cautam)
Va asteptam pe server

| IronHere a răspuns:

HostName: [0.3x] RedzMax RPG - Let the gammeddon begin!
Address: rpg.redzmax.com:7777
Players: 220 / 300
Ping: 23
Mode: RZM:RP v0.6.7
Map: San Andreas

De ce RedzMax?
Cu o experienta de peste 1 an si jumatate in materie de gaming, comunitatea noastra nu poate sa emane decat incredere si voie buna. "Construita" prin intermediul unor oameni cu experienta in domeniu, ne putem lauda cu o comunitate destul de bine pusa la punct si in care poti intalni o atmosfera placuta.

Hai sa trecem la subiectul principal, si anume server-ul RPG.RedzMax.com:

Gamemode-ul este intr-o continua dezvoltare inca de la prima aparitie "pe piata" a RedzMax-ului(1 August 2011) si prezinta facilitati nemaivazute pe alt server. Astfel, nu te poti plictisi niciodata - jefuieste si detoneaza banca cu clanul tau, jefuieste casa celui mai bogat om de pe server, cucereste teritoriile mafiilor adverse, intra in Politia Los Santos sau cladeste-ti cea mai mare avere de pe server. Server-ul nostru iti ofera sute de moduri in care te poti distra.

Uite care sunt factiunile de pe RedzMax RPG:

Politia Romana
Serviciul Roman de Informatii
Armata Romana
SMURD
Guvern
Agentia Taxi
Agentia Hitman
Reporterii de Stiri
Remorcari Auto S.A
Familia 15th Avenue
Familia Bonanno
Familia Orleans
Familia Dallas
Familia Falcone
Sacra Corona Unita

Uite cateva facilitati de pe server:

Pentru a jefui banca, trebuie sa o detonezi pentru a ascunde toate dovezile legate de jaful tau. In urma detonarii, pompierii vor trebui sa stinga focul in schimbul unei sume de bani data din seiful primariei.

Sistemul de incendiere al caselor:
https://www.youtube....h? v=pVEVqXbr0QE

Nu te plictisesti asteptand sa faci level pentru a intra intr-o factiune? RedzMax te face nici sa nu simti ca au trecut orele necesare level-ului, si anume cu RPBoost-uri(Respect Point Boost). Toti jucatorii au acces la un magazin virtual (/itemmall) cu care isi pot dubla cantitatea de RP primita la PayDay, timp de o ora. De exemplu, daca ai 2 RPBoost-uri, in 2 ore vei face 4 RP! RPBoost-urile se pot cumpara cu 20 GamePoints, iar GamePoints se pot face colectand statuete Tikki. Prin urmare, daca colectezi statuete Tikki, faci level de 2 ori mai repede.

In fiecare saptamana, carnavalul vine in oras. Aici poti juca Basket, Bowling, Pacanele, Lotto si iti poti arata talentul la dans pe scena din mijlocul carnavalului. Hai si tu in fiecare vineri sa te distrezi pe cinste timp de o ora.

Nenumaratele sisteme banale de pe interfata Godfather nu ne-au placut, asa ca le-am schimbat - CU TOTUL! Pe langa acestea, am adaugat si sisteme noi, bazate pe dialog - pentru a crea o atmosfera si mai placuta. Acum, meniurile de afaceri si case sunt bazate pe dialog, impreuna cu alte sisteme aditionale - de familii, de portbagaj, de garaj si asa mai departe. Iata doua dintre ele:

https://www.youtube....h? v=T1dlrGx8Qpc

https://www.youtube....h? v=hXSjfgrF-CM

Pe langa aceste facilitati, mai poti gasi alte zeci - si mai poti gasi si un staff prietenos care te va ajuta oricand ai nevoie. Asistentii, "incepatori" ai staff-ului, sunt oricand disponibili sa te ajute. Cand te inregistrezi sau intrebi ceva pe chat-ul (/n)ewbie, vei primi un raspuns imediat. Te invitam sa ii testezi!

Vrei sa aplici legea? Atunci intra intr-unul din departamente. Vrei sa domini orasul? Alatura-te unei mafii. Vrei sa ucizi tot ce vezi in cale? Mai bine du-te la psiholog - sau intra in Agentia Hitman. Pe RedzMax, ai sute de moduri in care sa te distrezi. Hai si tu pe server-ul cu unul dintre cele mai laudate gamemode-uri RPG din Romania.

| AlinKun a răspuns:

Cand jucam eu nu era serverul asta, cel putin nu era cunoscut daca exista

| Ozone a răspuns:

HostName: SA-MP.CSBlackDevil.Com
Address: 188.214.216.44:7777
Players: 1 / 75
Ping: 42
Mode: CSBD v1.6
Map: San Andreas

| Ozone a răspuns:

HostName: SA-MP.CSBlackDevil.Com
Address: 188.214.216.44:7777
Players: 1 / 75
Ping: 42
Mode: CSBD v1.6
Map: San Andreas is Blan3

| sampvibeplay a răspuns:

HostName: VibePlay:RPG SA:MP Server [0.3x]
Address: Samp.VibePlay.Ro:7777
Players: 70 / 150
Ping: 64
Mode: VibePlay RPG v2.1
Map: VibeLand LS-LV

| Mihai_Gabi_1999 a răspuns:

Vei tine minte toata viata TA SERVERUL: 178.157.85.14:7777

| RoB28cuFunda44 a răspuns:

Uite aici frate HostName: Super Roleplay by RoB
Address: 89.45.98.173:7777
Players: 0 / 32
Ping: 3
Mode: U:RP v1.09.1
Map: Los Santos
Vreau sa am multi playeri!