| chio97 a întrebat:

Cine imi da cel mai tare server de samp roleplay romanesti are funditabig grin

179 răspunsuri:
| khaos123 a răspuns:

Salutare TPU, cautati un server de sa:mp?

Atunci cautarea voastra s-a incheiat va asteptam pe serverul nostru de sa:mp.

HostName: FullGame | 0.3z | Level 3 + 10.000.000$

Address: RPG.FULLGAME.RO:7777

Players: 5 / 50

Ping: 65

Mode: RPG Romania 1.41

Map: Los Santos

Cate si business-uri puse la vanzare primiti 10.000.000$ la inceput, pentru a va cumpara o casa sau un business este la alegerea dumneavoastra, curand vom cauta si leaderi pentru factiuni.

Serverul este hostat 24 / 24

| ovilolito a răspuns:

"Salut
tuturor. Cautati un server cu un GameMode frumos, fara buguri, unde nu
toti playerii sunt helperi sau admini, cu un staff ok unde sa jucati
linistiti? Va asteaptam pe SAMP.INDUNGI.RO, un server cu o atmosfera
minunata in care toata lumea cu siguranta se va simti foarte bine.Pentru
inceput, incepeti cu level 3 si 5.000$.Economia este una normala, o
masina modesta costant intre 10.000-20.000$, deci oricine are sansa la
bunuri atata timp cat munceste. Avem 18 joburi, printre care cele mai
bune fiind Car Jacker, Sweeper, Garbage. Aveti nevoie de ajutor? Nu
ezitati sa intrebati adminii.Staff-ul este nerabdator sa va ajute
oricand si oriunde. Avem 12 factiuni, care le puteti gasi pe forumul
nostru.Intrati pe Indungi Romania - > Gta SAN ANDREAS - >
Roleplay SAMP.Pe langa acestea, inca mai cautam leaderi la unele dintre
ele.Asa ca, va asteptam : SAMP.INDUNGI.RO "

| Szabo_Erhard_1990 a răspuns:

SAMP.ConnecticutMC.InFo >> Cel mai tare server. Haideti si voi. Este un server cool 100% roman cu owneri prietenosi (ROMANI)! Acest server este bazat pe viata reala. Cine vrea sa incerce Ip mai sus. Haideti cat mai multi. Va asteptam.

| andreyuzzandreyuzz a răspuns:

Am eu unu baga id mes:andrei_magdas07 si iti dau un gm foarte bun!

| CroLeN a răspuns:

[center][img]http://iceimg.com/i/01/f8/4d7a4bca1b.png[/img]
HostName: SaMp.DiaVoLa.Ro - http://wWw.DiaVoLa.Ro
Address: samp.diavola.ro:7777
Players: 91 / 100
Ping: 26
Mode: DiaVoLa MySQL™ v1.2
Map: LosSantos ONLY[/center]

SaMp.DiaVoLa.Ro este un server de San Andreas Multiplayer deschis in urma cu cativa ani, acesta nu este nici RPG nici Godfather cum sunt majoritatea serverelor din Romania, ci vine cu ceva nou, ceva mai bun, serverul contine elemente si de RPG si de Godfather, ceva mai unic.

N-am sa incep sa enumar ce avem pe server cum fac majoritatea, lista factiuni job-uri sau alte rahat-uri care nu conteaza la o prezentare prea mult, sunt prea multe de zis, n-au rost sa fie scrise aici pentru ca e foarte mult de citit, nu trebuie sa va plictisesc cu texte, intrati sa va convingeti.

Va asteptam!

| NeGaTiVe98 a răspuns:

Sall. uite serverul meu deschis in 20 septembrie 2013 roleplay cu factiuni, joburi, tot ce vrei, dau lider la factiuni.
HostName: Pro-xGamers: RPG 0.3x
Address: pro.xgamers.ro:7777
Players: x / 50
Mode: xGamers RPG
Map: xGamers

| Drex78 a răspuns:

Oameni buni, voi macar ati citit ce intrebare a pus? ROLEPLAY NU RPG, bugged redzmax si tot ce ati lasat voi mai jos sunt RPG adica Roleplay Gaming, aceasta persoana a cerut server de Roleplay, cel mai popular server de roleplay lansat in 2012 si mai este pana in zilele noastre se numeste Romania Roleplay, iti poti face un cont, trebuie sa citesti regulamentul si dupa asta sa iti inregistrezi un cont. Trebuie sa fie acceptat si dupa asta trebuie sa iti faci o biografie, Romania Roleplay este cel mai bun si cel mai renumit server de Roleplay in Romania. Stiu ca raspund dupa 6 ani dar asta e.

| Drex78 a răspuns:

Toata lumea a raspuns gresit! Se stie ca Romania Roleplay este UN SERVER DE ROLEPLAY, NU CA TOTI CARE AU DAT NUMAI SERVERE FANTOMA SI RPG. Romania Roleplay este intr-adevar cel mai bun server de roleplay, care imiti viata reala.

| Florentina_Chifor_1967 a răspuns:

Intra pe sv 80.96.216.226:7777
On 24/7
Staff serios
Spune ca ai fost adus de jucatorul Alexoiul

| daniel939231 a răspuns:

HostName: SkyZone: RPG Server
Address: 93.119.26.12:7777
Players: 80 / 150
Ping: 40
Mode: Version [RP] v5.5.6
Map: Los Santos
SkyZone este un server de Sa:Mp care a atras atentia multor jucatori impatimiti.
Aici si sansa sa ai lider la factiunea preferata, masini personale, case, bizuri
absolut tot ce ai nevoie ca sa te destinzi in timpul liber. Avem sistem automat
de bonusuri la DM-ul intre mafii, masinile personale pot fi conduse doar de
proprietar. Avem trucking mode si Pilots mode inclus, asta ofera sansa jucatorilor
sa faca bani mai multi, si multe altele. Doar aici ai sansa sa intri in Staff daca ai activitate si
treci un test. Media de playeri este de 80-120 on pe timp de zi si am atins de cateva
ori maxima de 150/150. Pt mai multe detalii te astept pe sv-rul nostrul la
ip - 93.119.26.12:7777 sau ma poti contacta la Y! M - rpg_skyzone Te astept. www.sky-zone.ro/forum

| Ovidiu_Ovy_1995 a răspuns:

HostName: Sexion d'Assaut || Role Play Gaming [0.3x]
Address: 195.225.58.6:7777
Players: x / 69
Ping: 23
Mode: Sexion d'Assaut v0.2
Map: Los Santos

| florynush11 a răspuns:

Pe data de 12/04/2014 la ora 20:00 se deschide serverul BlueBerry Gaming, cu un GameMode original creat de la 0. Va asteptam cu drag, sa cream cu ajutorul propunerilor voastre un server cat mai populat si mai frumos.

Adresa forum: http://bbgaming.ro/forum/

Adresa UCP: http://bbgaming.ro/ucp/

A safe place in an unsafe word!

| Thegame_Gaby_1998 a răspuns:

HostName: x-Arene:Official RPG server[ maine 22.04. 2013 wipe]
Address: 93.119.26.208:7777
Players: 21 / 100
Ping: 30
Mode: xArena RPG (0.3x)
Map: San Andreas

| ForTzA123 a răspuns:

HostName: BvZonE [0.3x] :RPG Server
Address: 46.108.107.63
Players: x/50
Ping: 10
Mode: RG:RP v5.6 - RPG
Map: • LS and LV •
HAI SI TU!

| zdravanzh a răspuns:

Rpg.pcupdate.ro:7777 se dau admine, helper, lidere (abia e deschis)- Gm-ul modificat frumos

| Costinel_Dinca_1997 a răspuns:

Zite Romania Official
Address: 89.33.242.177:7777
Players: 50 de sloturi
Ping: 4
Mode: RO-RP v3.0
Map: Los Santos
Case: 800+
Factiuni: 19
Serveru este un clasic RPG.
Admini foarte de treaba.
No bugs, No lag
Serverul ruleaza pe modul 0.3x
Eventuri aproape zilnice cu premii fabuloase.
Regulile sunt respectate 100%
DESCRIERE:Este un server cu script unic
-Serverul ruleaza 24/7
-Este un server unde te poti distra
-Garantez 200%100 ca admini nu vor favoriza un player
Va urez distractie placuta!

| KenZ0000r a răspuns:

Samp.gamefront.Ro este deschis deabi de o luna si avem ziua 25-30 playeri noaptea 10-15 activi! Vino : Mape LS SF LV maxim update mai sunt factiuni fara lider!

| SmoKyeRxxxD a răspuns:

HostName:.:.Comyr Official.:.|~Best Game Ever~|.[*.*]
Address: 89.120.19.188:7777
Players: x / 50
Ping: 59
Mode: •™Y! M adytzu_florian™•
Map: • LS || LV •

| sampvibeplay a răspuns:

HostName: VibePlay:RPG SA:MP Server [0.3x]
Address: Samp.VibePlay.Ro:7777
Players: 70 / 150
Ping: 64
Mode: VibePlay RPG v2.1
Map: VibeLand LS-LV

| AlexMendez123 a răspuns:

| Danciu_Ioanmaria_1962 a răspuns:

Red.bugged.ro:7777 Sugerez acest Server la toata lumea.

| Culişi_Lucian_1990 a răspuns:

HostName: B-Zone: RPG Server 1 [0.3.7]
Address: 89.33.242.95:7777
Players: 834 / 1000
Mode: RO-RP v6.2.2b
Language: RO/EN

| AcelasiEu_Juwe_1990 a răspuns:

Salutare! Cu toții știm că dacă tot jucăm SAMP, avem nevoie de un server pe care să putem muncii, să fie primitor și practic să aibă un STAFF care să interacționeze cu playerii! Așa că eu am găsit soluția!

RPG.Go-League.Ro, este alegerea pe care puțini o fac încă și totuși nu mulți au parte de o așa atmosferă! Așa că te invităm și pe tine, împreună cu prietenii, să iei parte la o experiență uimitoare! Noi garantăm calitate și profesionalism!

Facțiunile sunt cele Classic! 14 facțiune, frumos aranjate, systemul de war este UNIC! Vrem ca voi să fiți mulțumiți de calitatea jocului, așa că am rezolvat și cu panel-ul!
Vă așteptăm cu drag împreună cu prietenii voștrii, să devenim o familie!

Economia serverului este un bine pusă la punct, permite oricui să devină miliardar și să-și facă avere destul de repede! Mai avem la spawn pentru voi, un GiftBox, care funcționează pe GPoints! Ce sunt GPoints-uri? Vă spun imediat!
GPoints-urile sunt punctele cu care putem deschide unul din cele 3 cadouri de la GiftBox și primești câte unul la fiecare PayDay ( fiecare oră ), sunt 3 cadouri, cu premii diferite!

- Cadoul 1 : 1kk
- Cadoul 2 : 50.000 Materiale
- Cadoul 3 : 2 RP-uri

Aceasta este o metodă foarte bună de a face bani, dar ideea e să stai cât mai mult ONLINE!
Sper că m-am făcut înțeles din această relatare și nu uitați că Go-League Family te așteptă oricând să devii un membru fidel!

Cu stimă,
Go-League Family

- Site : Www.Go-League.Ro/

- Forum : Www.Go-League.Ro/Forum

- Panel RPG : Www.Go-League.Ro/Panel

| corso123321 a răspuns:

Server Info: FastCS GF-Level 3 pentru incepatori
Address: 89.33.242.202:7777
Players: xx/100
Ping: 16
Modde: FastCs GF
Map: SAN AnDrEaS

| DJMaryan a răspuns:

Intrati pe cel mai tare sv de sa-mp
Sv se numeste =TopZone:RPG Server [0.3e]=

Address: 95.65.24.97:7777
Players: 18/100
Ping: 57
Mode: GofFatheR RPG
Map: San Andreas

| Popescu_Eduard_1996 a răspuns:

Te-ai săturat de toate comunităţile care oferă grade fără merit?

Cauţi o comunitate cu server de SA-MP lăudat în SAMP-ul românesc?

Atunci RedzMax este comunitatea în care trebuie să intri.

Salut stimate utilizator, încă nu ai auzit că s-a redeschis comunitatea RedzMax bazată pe gaming? Atunci înseamnă că nu eşti la zi cu ştirile din lumea gaming-ului. În comunitatea nostră găseşti tot ce ai nevoie începând de la servere de gaming până la tutoriale şi multe altele. Deasemenea avem şi foarte multe secţiuni pe forum unde suntem în căutare de moderatori şi nu numai. La noi activitatea ta contează, statisfacem fiecare membru în parte, daca ai nevoie de ceva ne poţi contacta şi o să te ajutăm în cel mai scurt timp, nu abuzăm sau nu profităm de nimeni (cum fac alte comunităţi), dar acum decizia rămâne a ta, nu forţăm pe nimeni să vină, vine doar cine crede că ne place aşa cum suntem.

De ce te face RedzMax să alegi serverele lui? Haide să vă spun eu:

- Un admin este pentru a te asista în cazul unei probleme întâlnite sau pentru ajutor.
- Servere unice şi în limba română.
- Staff competitiv şi bine asamblat din piesele jocului nostru.
- Jucători români cu care te poţi înţeleg şi să legaţi prieteni între voi.

** Gaming server **

PRG (SA:MP) Server: rpg.redzmax.com:7777 se va redeschide pe 30 Noiembrie. Aici o să ai la dispoziţie un gamemod bine pus la punct şi un staff competent şi activ, de asemenea aproape în fiecare zi facem diverse evenimente organizate de STAFF-ul RedzMax: SA-MP.

CS 1.6 Server: cs.redzmax.com aici vă puteţi omorâ între voi, MAXeri acestei comunităţi.

CS 1.6 Server Respawn: rr.redzmax.com aici vă puteţi omoră, este un mod respawn care reînvi după ce mori.

** Web (legături de la RedzMax) **

Forum (IPB): http://www.redzmax.com/forum - Aici se află totul despre gaming şi real life, sunt făcute diverse categorii unde este o activitate destul de mare, de asemenea avem şi un design foarte frumos şi atractiv!

Site (RPG): http://www.redzmax.com/rpg - Aici se află totul despre serverul nostru de San Andreas Multiplazer, începând de la Admins list până la Bans list, totul se află aici!

Site (OFICIAL): http://www.redzmax.com

Facebook (pagina noastră): http://www.facebook.com/RedzMaxSocial

Îţi multumim pentru timpul acordat. Vă aşteptăm pe RedzMax pentru a deveni un MAXer.

| robertradioend a răspuns:

www.wipe.ro - Community SA:MP ROMANIA! - Cel mai tare server!

RPG.WIPE.RO - Adaugati-va server-ul la favorite!

SA:MP Romania! Deschidere in forta, fa-ti un cont pe forum!

#Se cauta staff matur!

| SampAlexandru a răspuns:

HostName: ::. Just4PlayRP::.{Recrutam Staff}
Address: 95.64.86.159:7777
Players: 20 / 50
Ping: 5
Mode: •™ UnicGames 0.3e ™•
Map: • Romania •/este al meu si daca intri iti dau admin sau helper happy e deschis de acum 2 zile si sunt deja 20 playeri :X va astept

| babuinuldupausa a răspuns:

Eu nsuh
caut si eu sv samp care sa fiu admin sau owner

| babuinuldupausa a răspuns:

Eu nsuh caut si eu sv samp!

| Apollooo a răspuns (pentru babuinuldupausa):

HostName: AdvancedGaming Roleplay [Dam 1 masina + 1 casa]
Address: 89.42.200.33:7777
Players: 33 / 60
Ping: 22
Mode: Version v5.1 - RPG
Map: • LS and LV •

Factiuni :

Los Santos Police Departament
C.I.A.
National Guard
Los Santos Medical Departament
Los Santos Council
Taxi Cab Company
Tow Car Company
San News
Hitman Agency
Avenues
Sindaco Family
East Side Locos
North Side Boyz
South Side Boyz
69 St Boys
The Skulls

Este un sv unde se practiva RP.

Aveti 10 sloturi pentru masina, 3 de case.

Este un gm unic.

Va asteptam, nu o sa va para rau!