| Ary_4121 a întrebat:

Cine imi poate da coduri pentr-u sims 2?

2 răspunsuri:
| ღChloeeღ a răspuns:

Aging x (unde x este on sau off): Simşii nu îmbătrânesc

deleteAllCharacters: Ştergi toţi simşii din unghiul camerei vecinilor

exit: Închizi consola

expand: Măreşti consola

help: Lista tuturor codurilor

help x (unde x este codul căutat): Afişează informaţiile codului dorit

kaching: +1000 Sim bucks

motherlode: +50000 Sim bucks

StretchSkeleton: Modifici talia simşilor

vsync x (unde x este on sau off): Activezi sincronizarea pe verticală

boolprop displayNeighborhoodRoadsWithModel (True/False): Activezi/dezactivezi podurile din vecinătate

boolprop displayNeighborhoodProps (True/False): Activezi/dezactivezi imobilele din vecinătate

boolprop objectShadows (True/False): Activezi/dezactivezi umbrele obiectelor din exterior

boolprop displayNeighborhoodRoads (True/False): Activezi/dezactivezi drumurile din vecinătate

boolProp guob (True/False): Activezi/dezactivezi umbrele obiectelor din interior

boolprop displayNeighborhoodWater (True/False): Activezi/dezactivezi sursele de apă din vecinătate

boolprop displayNeighborhoodFlora (True/False): Activezi/dezactivezi copacii din vecinătate

boolprop carsCompact (True/False): Activezi/dezactivezi detaliile maşinilor din împrejurimi

boolprop renderSelectedSimLevel (True/False): Activezi/dezactivezi funcţia prin care zidurile nu mai taie simsul selectat

boolProp displayPaths (True/False): Activezi/dezactivezi funcţia prin care vezi drumurile pe care le iau simşii

boolProp simShadows (True/False): Activezi/dezactivezi umbrele simşilor

intProp maxNumOfVisitingSims 8: Inviţi mai multă lume la petreceri

boolProp snapObjectsToGrid true/false: Activezi/dezactivezi funcţia prin care plasezi obiectele dincolo de grid

social_debug: Previi reacţiile sociale

nosoundbig grinezactivezi sunetul

f: Modul full screen

r[lungime]x[laţime]: Alegi rezoluţia

w: Modul window

maxmotives: Stare de fericire a personajului selectat

moveObjects x: Elimină limita de distanţă pentru plasarea obiectelor în modul Buy şi în modul Construction. Elimină limitările tool-ului Main pentru obiectele în curs de utilizare sau ce nu pot fi deplasate în mod normal. Creează probleme la unele elemente din joc, cum sunt deplasările, manevrarea şi generarea obiectelor ascunse. Cu acest cod poţi şterge simşi, cutii poştale sau cutii de gunoi. Dacă ştergi aceste obiecte, nu le mai poţi face să apară, aşa că utilizază acest cod cu atenţie, tu, faaato!

slowMotion x: mişcări lente (înlocuieşte x cu un număr de la 0 (normal) la 8 (lent).

TerrainType x: Alegi tipul de teren (înlocuieşte x desert sau temperate – de utilizat sub unghiul camerei vecinilor).

| Snuff a răspuns:

Ctrl+Shift+C, dupa care introduci urmatoarele coduri pe care le validezi cu ajutorul tastei Enter:

aging x (unde x este on sau off): Simsii nu imbatranesc

deleteAllCharacters: Stergi toti simsii din unghiul camerei vecinilor

exit: inchizi consola

expand: Maresti consola

help: Lista tuturor codurilor

help x (unde x este codul cautat): Afiseaza informatiile codului dorit

kaching: +1000 Sim bucks

motherlode: +50000 Sim bucks

StretchSkeleton: Modifici talia simsilor

vsync x (unde x este on sau off): Activezi sincronizarea pe verticala

boolprop displayNeighborhoodRoadsWithModel (True/False): Activezi/dezactivezi podurile din vecinatate

boolprop displayNeighborhoodProps (True/False): Activezi/dezactivezi imobilele din vecinatate

boolprop objectShadows (True/False): Activezi/dezactivezi umbrele obiectelor din exterior

boolprop displayNeighborhoodRoads (True/False): Activezi/dezactivezi drumurile din vecinatate

boolProp guob (True/False): Activezi/dezactivezi umbrele obiectelor din interior

boolprop displayNeighborhoodWater (True/False): Activezi/dezactivezi sursele de apa din vecinatate

boolprop displayNeighborhoodFlora (True/False): Activezi/dezactivezi copacii din vecinatate

boolprop carsCompact (True/False): Activezi/dezactivezi detaliile masinilor din imprejurimi

boolprop renderSelectedSimLevel (True/False): Activezi/dezactivezi functia prin care zidurile nu mai taie simsul selectat

boolProp displayPaths (True/False): Activezi/dezactivezi functia prin care vezi drumurile pe care le iau simsii

boolProp simShadows (True/False): Activezi/dezactivezi umbrele simsilor

intProp maxNumOfVisitingSims 8: Inviti mai multa lume la petreceri

boolProp snapObjectsToGrid true/false: Activezi/dezactivezi functia prin care plasezi obiectele dincolo de grid

social_debug: Previi reactiile sociale

nosound: Dezactivezi sunetul

f: Modul full screen

r[lungime]x[latime]: Alegi rezolutia

w: Modul window

maxmotives: Stare de fericire a personajului selectat