| OkapiRo a întrebat:

Cine imi poate da un sfat pentru LoL ( League Of Legends)
Cum pot urca pana la sfarsitul sezonului in gold 5? sunt in silver 4.
Nu ma refer sa joc cu aia din platinum sau alt elo mai mare de gold. Va rog dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joaca cu campionii cu care poti sa dai carry echipei.Momentan top tier pentru campioni solo que sunt :
Mid-Lane Gods: Kassadin
Jungle Gods: Rammus, Amumu, Jarvan IV, Zac, Sejuani, Fiddlesticks,
AD Gods: Caitlyn, Corki
Top Lane Gods: Wukong, Tryndamere, Singed
Support in silver nu are rost sa joci pentru ca nu poti da carry echipei, la adc este problem ca in multe teamfighturi poti muri foarte repede daca nu te protejeaza echipa, la jungle aliatii o sa dea vina pe tine pentru ca nu primesc destule gankuri/poti primi counter jungle, sau sa mori cand dai gank, ti-as sugera top sau mid, mai ales daca ai invata bine cu kassadin sa farmezi si sa dai roam(sa te duci la gankuri dupa level 6 si dupa ce ai avut un lane phase ok,sa fi farmat,pentru ca ai un cd mic la ultimata)si mai ales pentru ca, daca primesti feed poti cara din cauza dmg-ului din combo ultimata(stackata daca poti)+Q+E poti da burst usor mai ales pentru ca ai ratiile pe ap destul de mari si low cd-uri ori poti invata bine top lane cu Tryndamere sau singed pentru ca poti farma usor, desi este greu de invatat cu tryndamere, sa farmezi sa-ti iei ward sa nu primesti gank, pe cine sa dai focus+iti poti lua usor counter in orice parte a jocului daca echipa adversa are mobilitate sau cc-uri).Mai ai doar 1 luna, ti-as sugera sa te concentrezi pe un singur lane bine.

| OkapiRo explică (pentru anonim_4396):

Daca te rog sa ma ajuti sa intru in gold mai ajuta?big grin
sunt dispus sa fac orice

| anonim_4396 a răspuns (pentru OkapiRo):

Nu te pot ajuta tongue, daca iti intru pe cont sa joc iti pot ra remove de la rewarduri pe season 3 iar duo tu o sa pici vs oameni din plat/diamond si poti pierde mult mai repede.

| OkapiRo explică (pentru anonim_4396):

... eu sunt la calificari pentru silver 3 acum a 2-a oara pe ziua de azi si iar o pierd. asa patesc mereu

| OkapiRo explică (pentru anonim_4396):

Chiar nu ma poti ajuta? macar 2 meciuri acum sa urc in silver 3 te rog :3 puppy dog eyes

9 răspunsuri:
| Mihaila_Cristi_1969 a răspuns:

Pai trebuie sa fii mai putin noob si sa joci mai mult cu nasus si sa faci stack ca un retard da cum tu esti noob nu poti face nimic!

| OkapiRo explică (pentru Mihaila_Cristi_1969):

Pe cat bagi la pariu ca te bat la 1 v 1? ma,, profesionistule''

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihaila_Cristi_1969):

Nu te ajuta cu nimic sa joci bine cu nasus ca sa cari echipa, pentru ca inamicul n-o sa te lase sa farmezi sau o sa primesti babysit happy, asa poti zice sa invete cu singed sa face proxy sau cu tryndamere sau darius, nasus e supraestimat.

| OkapiRo explică (pentru anonim_4396):

Man ma ajuti sa urc in gold? te rog
te platesc fac ce vrei sunt in silver 3 acuma

| Mihaila_Cristi_1969 a răspuns:

Hai ba 1v1 am liga mica ca am primit ca am dat contul unui prieten care m-a bagat unde sunt! ma cheama big grinubRappHH happy ma stii ba hai ca a fost o gluma asta e facebooku tatalui happy