| Da_Ny_Dhanny_1970 a întrebat:

Cine imi raspunde corect la intrebarile astea are funda!

1 Care este cea mai corecta modalitate de a obtine ajutorul unui admin in joc?
a Ii dai PM.
b Folosesti /report sau /re.
cTe duci la unul in joc si ii spui ce doresti de la el.

2 Care dintre urmatoarele anunturi este corect?
a /cad Clubul Pig Pen din cartierul East Los Santos va asteapta cu bautura proaspata, concerte si multe alte surprize intre orele 20:00 si 01:00
b /ad Vand plante etnobotanice, 500$ 10 grame de Marijuana si altele la numarul afisat.
c /cad Il rog pe jucatorul cu ID 71 sa-si deblocheze PM-ul pentru a-l putea contacta

3 Definitiile corecte ale termenilor RP, MG, PG, RK, IG, OOC, CK sunt:
a RolePlay, Metagaming, PowerGaming, RevengeKill, In Game, Out of Character, Character Kill
b Roleplay, Metagaming, PowerGaming, RealKill, In Game, Out of Car, Character Kill
c RealPlay, MultiGaming, PowerGaming, RevengeKill, In Corason, Out of Character, Come Killer

4 Ai voie sa sari pentru a merge mai repede?
a Da,daca ma grabesc
b Da,cand vreau
c Nu, e non-roleplay

5 Impreuna cu un amic de-al tau vezi un caracter de femeie pe server, care dintre urmatoarele actiuni este gresita, conform regulamentului:
a Ii spun usor, fara sa ma auda nimeni ca am droguri de vanzare
b Sa cobor la ea, o intreb ce face, o scot in aceeasi seara la un suc si apoi o jefuiesc si o las libera
c Ma imprietenesc cu ea si peste doua zile o violez, fara voia ei

6 Este permis BunnyHop-ul pe acest server?
a Da, atunci cand vrei sa scapi dintr-o urmarire sau o altercatie
b Nu, aceasta este o modalitate non-roleplay de a te deplasa mai repede
c Nu deoarece nu exista asa ceva

7 Care este limita admisa de server in cazul inselatoriilor? Dar a jafurilor?
a 100.000$ si 2.000$
b 2.000$ si 50.000$
c 50.000$ si 2.000$

8 Daca esti mecanic si cineva te cheama sa ii repari masina, cum procedezi?
a Ii dai PM ca o sa il coste 100$, sa nu te duci degeaba.
b Te duci si dai direct comanda (/repair) pentru o anumita suma.
c Te duci la domnul care te-a sunat, faci roleplayul necesar situatiei si dupa dai comanda (/repair).

9 Un jucator a sunat la politie cum ca ai avea arma asupra ta si esti agresiv. Politia ajunge intr-un numar foarte mare, care este cea mai corecta actiune pe care urmeaza sa o faci?
a Fug inainte in zig zag si sar pentru a ma deplasa mai repede, poate scap de politie
b Dau un bind pentru roleplay, scot arma si incep sa trag in toti politistii deoarece am facut roleplay cand am scos-o
c Las arma jos si ma las prins sau incerc sa fug, intr-o maniera roleplay

10 Atunci cand vrei sa lovesti pe cineva, care este cea mai roleplay actiune?
a Folosesc comanda /knockout deoarece de asta e aceasta comanda.
b /me ridica mana dreapta, strange pumnul, il trage in spate si incearca sa-i aplice o lovitura in fata lui X, asteptand reactia lui.
c /me trage mana in spate si-l loveste pe X in fata si-i rupe nasul si maxilarul.