| JusTitiaru a întrebat:

Cine poate sa imi explice uramtori termeni din jocu l Legue of legends:-KS
-troll
-gang
-

Răspuns Câştigător
| Alz4ker a răspuns:

Salut!
KS --> Kill Steal, adica atunci cand furi un kill o sa iti zica ca faci KS.
Troll --> Troll, adica un player care nu respecta nimic, da feed, merge si se sinucide, face chestii in dezavantajul echipei, etc.
Gang inseamna echipa, tu probabil ai vrut sa spui `GANK`
Gank --> Atunci cand unul dintre coechipierii tai vin sa te ajute sa iti omori inamicul din lane, adica un player din alt lane sau un jungler merge pe alt lane pentru a-si ajuta ajuta coechipierul sa castige.
De exemplu cand ai nevoie de ajutor folosesti expresia ``Gank pls`` =D, ca sa te ajute cineva din echipa.