| alexandrucostelrodelfastinthe3nbc a întrebat:

Cine poate sa-mi spuna care este corecta pentru samp
Care dintre urmatoarele actiuni Roleplay este corecta?/do vrea sa fie prieten cu George. Accepti?
/me ridica mana dreapta in sus, deschide palma si prinde o pasare din zbor
/me ridica mana stanga la nivelul capului, isi da sapca jos iar cu mana dreapta se scarpina pe chelie
Un jucator a sunat la politie cum ca ai avea arma asupra ta si esti agresiv. Politia ajunge intr-un numar foarte mare, care este cea mai corecta actiune pe care urmeaza sa o faci? Fug inainte in zig zag si sar pentru a ma deplasa mai repede, poate scap de politie
Dau un bind pentru roleplay, scot arma si incep sa trag in toti politistii deoarece am facut roleplay cand am scos-o
Las arma jos si ma las prins sau incerc sa fug, intr-o maniera roleplay
Care este cea mai corecta varianta de a coopera cu un politist care te opreste in trafic? Opresti masina, scoti actele din torpedou si i le prezinti.
Opresti masina, iar cand vine langa tine incepi sa-l injuri sau sa tragi cu o arma in el.
Continui sa conduci, iar daca te prinde folosesti comanda /q sau iti dai force crash.
Definitiile corecte ale termenilor RP, MG, PG, RK, IG, OOC, CK sunt:RealPlay, MultiGaming, PowerGaming, RevengeKill, In Corason, Out of Character, Come Killer
Roleplay, Metagaming, PowerGaming, RealKill, In Game, Out of Car, Character Kill
RolePlay, Metagaming, PowerGaming, RevengeKill, In Game, Out of Character, Character Kill
Forma lunga a urmatoarelor acronime - IC, OOC, PK, FK, PG, MGIn City, Out of Character, Player Kilograms, Fill Killings, Powergaming, Metagaming
In Character, Out of Character, Player Kill, Faction Kill, PowerGaming, MetaGaming
Inside Cropping, Out of Chilling, Player Kill, Faction Kill, Powergaming, Metagaming
Cum este corect sa ajung mai repede dintr-un loc in celalalt? Alerg continuu si sar pe space pentru a ajunge mult mai repede.
Sar pe space pentru a ajunge mai repede la locul respectiv.
Inchiriez o masina sau chem un taxi.
Este permis BunnyHop-ul pe acest server? Nu, aceasta este o modalitate non-roleplay de a te deplasa mai repede
Da, atunci cand vrei sa scapi dintr-o urmarire sau o altercatie
Nu deoarece nu exista asa ceva
In timp ce te joci pe server zaresti o unitate de politie care circula regulamentar. Este corect sa treci pe langa ea si sa o provoci pentru o urmarire? Da deoarece asa sporesti roleplay-ul si le dai de munca ofiterilor
Nu, regulamentul serverului interzice cu strictete asa ceva
Niciun raspuns nu este corect, regulamentul nu prevede asa ceva
Daca esti mecanic si cineva te cheama sa ii repari masina, cum procedezi? Te duci si dai direct comanda (/repair) pentru o anumita suma.
Ii dai PM ca o sa il coste 100$, sa nu te duci degeaba.
Te duci la domnul care te-a sunat, faci roleplayul necesar situatiei si dupa dai comanda (/repair).
Care este limita admisa de server in cazul inselatoriilor? Dar a jafurilor? 100.000$ si 2.000$
2.000$ si 50.000$
50.000$ si 2.000$

1 răspuns:
| iLau a răspuns:

Du-te tu frumos si citeste regulamentul. Serverul Romania-Roleplay nu are nevoie de playeri care nu se pricep la roleplay si care o sa faca Non-Roleplay pe la gara. Deci happy bafta.