| Any_2336 a întrebat:

Cn joaca travian? Am o intrebare: temnita la ce ajuta? adica stiu ca prinde trupele inamicului, dar ce se intampla cu trupele alea? atacatorul le primeste inapoi? Mor? Dispar? Si inca ceva, dupa ce prind trupele in celule, celulele imi dispar.

1 răspuns:
| DENIS2COOL a răspuns:

Nu dispar is ocupate.ii un fel de inchisoare.cauta la FAQ si a i sa vezi.trupele nu mir sau alceva.depinde numa de tine sau de cel care are trupe. daca da niste atacuri in satul tau poate elibera trupele dacas ocupate toate custile.el poate si sa ordone sa se sinucida dar le va pierde.tre sa fi incepator sa dai asa ceva daca ai mai mult de 200 de trupe.dar poti si tu sa le eliberezi.dar nu tias recomanda sa faci asa c eva decat daca faci o intelegere cu cel ce le vrea inapoi. daca are multe trupe si nu te ataca des atunci poti sal santajezi un timp(nu exagera cu cereri gen protectie sau resurse multe caci te va ataca si nu numa ca vei pierde mijlocu de santaj vei pierde si trupe sau resurse si te vei obtine cu multe atacuri)