| xRelax14 a întrebat:

Cum as putea deveni hacker...nu sa sparg servere, doar sa-mi apar compu... dati-mi un tutorial va rog!

1 răspuns:
| Borderline a răspuns:

Buna, uite un tutorial.

Pasul unu: Instaleaza un antivirus.

Pasul doi: Nu descarca fisierele.exe din email-uri.

Pasul trei: Emailurile care iti trimit ca ai castigat..., care au doar un link si in rest sunt empty, ignora-le.

Pasul patru: Nu fa cumparaturi online decat daca footer ( jos de tot ) e o sigla cu verificat, da click pe sigla aceea iar daca Bara de adresa se schimba in verde atunci e seccure.

Pasul cinci: Nu deschide fisierele cu extensii.bat sau.vbs sunt doar niste scripturi aiurea dar pot dauna computerul. Asta doar daca le primesti de la "prietenii" pe mess. Multe fisiere.bat sunt folositoare, si o sa vina momentul cand trebuie sa le deschizi.

Pasul sase: Multe hack-uri pentru jocuri prostesti precum alea de facebook nu o sa-ti mearga, deoarece unele jocuri au datele sunt "serverside"

Pasul sapte: M-am plictisit si numai stiu ce sa scriu, oricum poti ignora pasii 2-6. Have fun.