| Vingan_Alexutzu_1986 a întrebat:

Cum As putea face Portul VGA de pe placa de baza functionabil? ce trebuie sa fac pentru ca vreau sa imi pun 2 monitoare iar primul il am legat la placa video dar cel de pe plcava de baza nu functioneaza ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Portul de pe placa de baza este doar daca ai placa vide integrata in placa de baza sau procesor (ex: Intel hd graphics). Daca ai placa video trebuie sa tragi cablu tot din placa video.

| Vingan_Alexutzu_1986 explică (pentru anonim_4396):

Si trebuie sa instalez ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vingan_Alexutzu_1986):

Nu ai ce sa instalezi. Daca ai placa video, trebuie sa iti tragi cablul pentru monitot tot din placa video.