| LaughOutLoud a întrebat:

Cum fac un paint-screen sau cum se cheama faza aia cand iti faci poza la ecran?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Apesi tasta "Print Screen" (situata deasupra tastei "Insert") → deschizi "paint" → dupa ce ai deschis "paint" dai click pe el si apesi "ctrl + v" (iti va aparea printul in paint) → Salvezi - te duci in stanga sus pe file / save as... si apesi SAVE (nume poza iar sub nume selectezi JPEG).

| LaughOutLoud explică (pentru evenso):

O singura problema... tastatura mea e in germana

| evenso a răspuns (pentru LaughOutLoud):

Çauta tasta "Druck".

| LaughOutLoud explică (pentru evenso):

Am gasit-o

| evenso a răspuns (pentru LaughOutLoud):

Ma bucur, acum cred ca vei putea face un print screen.

| LaughOutLoud explică (pentru evenso):

Ms mult!

| evenso a răspuns (pentru LaughOutLoud):

Cu mare placere.

8 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Print screen.

Apesi pe butonul Print screen, apoi deschizi programul Paint si apesi pe ctrl+V si copiezi imaginea acolo.
In final o salvezi ca jpg unde vrei tu.

| IulioNagato a răspuns:

PrintScreen-ul este un buton de obicei deasupra sagetilor sub butoanele Power, Sleep si wake up, la dreapta de tasta backspace