| smarandio a întrebat:

Cum fac un svr de metin2 si cine vrea sa facem noi doi impreuna unu de incredere eu aduc playeri si voi faceti svr pliz pliz punetima pe mess cine vrea narcis.mequest@yahoo.com

6 răspunsuri:
| Ovydiw a răspuns:

Frate, pentru un server de metin2 e foarte mult de munca si e f dificil.
In + trebuie si ceva bani, hostul si toate alea nu-s asa de ieftine.
Trebuie sa te pricepi la asa ceva...

| smarandio explică (pentru Ovydiw):

Sunt undele care nu trebuie host

| Ovydiw a răspuns (pentru smarandio):

Asa e, prin hamachi numai ca prin hamachi nu faci nimic.
Hamachi e bun pentru cei care vor sa joace numai cu cativa prieteni, nu sa vina playeri multi si sa si scoata ceva din metin2big grin
Ce rost are sa iti faci un server si sa fii GA si sa ai de toate, si sa nu scoti nici un ban din el...
Cei care au un server de metin2 bun de ex Metin2GX aia scot multi bani din el...
Si de asta e facut, pentru bani.
Bafta...

| smarandio explică (pentru Ovydiw):

Dar sti niste metine care nu e lag si crresti foarte repede? batalie la magazin otel?

| Ovydiw a răspuns:

Cauta aici, :
http://www.e-joc.info/category/metin-2/
In 200de private trebuie sa gasesti unu in care sa iti placa...
Gasesti un metin care crezi ca ti-ar placea si te uiti pe YouTube la prezentare.
Bafta!

| smarandio explică (pentru Ovydiw):

Dar poate playeri platesc pentru svr