| ANONIMANON a întrebat:

Cum opresti windows-ul sa se actualizeze automat?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

N-ai mentionat ce windows ai! NU toate au acelasi setari... happy

| ANONIMANON explică (pentru lpavel):

Windows 7

| lpavel a răspuns (pentru ANONIMANON):

Clic pe :
-panou de control
-sistem si securitate
-windows update
-sus la stanga clic pe : Modificare Setari
-debifezi tot de acolo apoi clic pe sageata din chenar
-clic pe : Nu se cauta niciodata actualizari(nerecomandat)
-sau poti alege de acolo ce-ti convine tie ...Cam asta-i tot! Bafta!

| Hitback a răspuns:

Vista Deschideți Actualizare Windows făcând clic pe butonul StartImagine a butonului Start, pe Toate programele, apoi pe Actualizare Windows.

Faceți clic pe Modificare setări în panoul din stânga.

Alegeți opțiunea dorită.

Selectați caseta Se includ actualizările recomandate când se descarcă, se instalează sau se anunță actualizările pentru computer sub Actualizări recomandate, apoi faceți clic pe OK. Permisiune de administrator necesară Dacă vi se solicită o parolă de administrator sau o confirmare, tastați parola sau furnizați confirmarea.

7 : Deschideți Windows Update făcând clic pe butonul StartImagine a butonului Start. În caseta de căutare, tastați update, apoi, în lista cu rezultate, faceți clic pe Windows Update.

Faceți clic pe Modificare setări în panoul din stânga.

Sub Actualizări importante, faceți clic pe opțiunea pe care o doriți.

Sub Actualizări recomandate, bifați caseta de selectare Oferiți-mi actualizări recomandate în același mod în care primesc actualizări importante, apoi faceți clic pe OK. Permisiune de administrator necesară Dacă vi se solicită o parolă de administrator sau o confirmare, tastați parola sau furnizați confirmarea.

8: Deschideți Windows Update trăgând cu degetul din marginea dreaptă a ecranului (sau, dacă utilizați un mouse, indicând spre colțul din dreapta jos al ecranului și mișcând în sus indicatorul mouse-ului), atingând sau făcând clic pe Setări, atingând sau făcând clic pe Modificare setări pentru PC, apoi atingând sau făcând clic pe Actualizare și recuperare.

Atingeți sau faceți clic pe Modificați modul de instalare a actualizărilor.

Sub Actualizări importante, faceți clic pe opțiunea pe care o doriți.

Sub Actualizări recomandate, bifați caseta de selectare Se primesc actualizările recomandate în același mod în care se primesc și actualizările importante.

Sub Microsoft Update, bifați caseta de selectare Oferă actualizări pentru alte produse Microsoft când actualizez Windows, apoi atingeți sau faceți clic pe Se aplică.

Bafta.