| Masonul a întrebat:

Cum pot folosi emulatoare pentru jocuri? adica o sa imi mearga mai bine? cel mai bun raspuns funda!

3 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Banuiesc ca nu stii exact ce este un emulator thinking pe scurt :Emulatorul este un program prin care poti juca jocuri de pe alte platforme(Nintendo DS, Nintendo Wii, Nintendo Gamecube, Gameboy, Sega Master Gear…)pe PC, folosind Rom-uri.

| Masonul explică:

Ok dar intrebarea mea era cum il folosesc? happy

| CristianCRS a răspuns (pentru Masonul):

Pai il downloadezi si pur si simplu rulezi emulatorul ca orice alt program.Nu am inteles la ce te-ai referit cand ai intrebat daca o sa iti mearga mai bine.Ce sa iti mearga mai bine?