| BlahBlahRaspundSiDreg a întrebat:

Cum pot sa instalez Windows 10 pe un HP FreeDos? Pun sa se booteze cu CD si tot imi arata reclame la Intel cand il pornesc. Help pls.

4 răspunsuri:
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Nu prea inteleg la ce te referi prin "reclame Intel" daca ai putea sa pui un screenshoot ar fi super.

Insa ma gandesc la 2 posibilitati:

1) Windows-ul este OEM si este branduit Intel, caz in care ai vedea logo-ul Intel in loc de cel de windows.
2) Te referi la ceva post-BIOS si este logo-ul Intel, can in care ai putea sa il scoti din bios.

| BlahBlahRaspundSiDreg explică (pentru DrGeorge):

Multumesc de raspuns, uite aici ai doua poze, a doua este un fel de OS ciudat care imi apare 5 secunde, dupa care imi apare prima imagine cu Intel si specificatii, dar n pot iesi de acolo. http://imgur.com/a/wGZgb

| DrGeorge a răspuns (pentru BlahBlahRaspundSiDreg):

Bun, vad ca ai un Ubuntu instalat acum pe el. (OS-ul ciudat).
Trebuie doar sa instalezi windows-ul. Este posibil ca disk-ul cu care ai încercat instalarea sa nu fie bootabil.
Poti incarca cu un alt disk sau acelasi dar sa il fortezi sa booteze. Pentru a face asta este necesar sa apesi F6 sau F8 cand il pornesti si de acolo sa alegi unitatea optica

| BlahBlahRaspundSiDreg explică:

Multumesc de raspuns, uite aici ai doua poze, a doua este un fel de OS ciudat care imi apare 5 secunde, dupa care imi apare prima imagine cu Intel si specificatii, dar nu pot iesi de acolo. http://imgur.com/a/wGZgb