| Anonim9431222 a întrebat:

Cum pot sa intru pe un server de minecraft survival creat de mine cu un prieten.Dar nu suntem pe acelasi internet.Eu mai am un frate si merge sa ma conctez la server pentru ca suntem pe acelasi internet.Dar nu stiu cum fac daca nu suntem se pe acelasi internet

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

"Dar nu suntem pe acelasi internet."
Nu sunteti pe acelasi LAN vrei sa spui.

Cea mai simpla solutie ar fi Hamachi, gasesti nenumarate tutoriale.

O alta solutie ar fi sa faci port forwarding dar e putin mai complicat. Si la asta gasesti o gramada de tutoriale.