| Ioan489 a întrebat:

Cum poti face contracte cu branduri precum Coca Cola, Vodafone, Microsoft pentru a castiga bani cu site-ul tau?

1 răspuns:
| Weyland a răspuns:

Răspunsul scurt: nu poţi.

Răspunsul lung: Nu poţi. Ca să-i foloseşti ca sponsori, site-ul tău trebuie să fie pâinea lui Dumnezeu. Să fie nemaivăzut. Să vindece cancerul.

Sponsorizările nu se dau pe ochi frumoşi. Trebuie deja să îţi fi făcut reclamă suficientă încât să ajungi la urechile lor şi să-ţi propună EI o colaborare.

Dacă te referi la reclame, încearcă Google AdSense.