| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa adauag item pe site la un metin2
Root
http://cucerirea-pamantului.fzn.ro/index.php?s=home

6 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Ca sa adaugi item pe site se numeste item shop.

2 Ca sa faci asta mai intai trebuie sa fii tu Proprietarul servarului (Ownerul) sau sa detii tu servarul (pc ori prin host) altfel nu poti sa faci nimic acelui sait.

3 Poti sa pui iteme pe sait doar editand saitul dar conteaza daca il ai pe pc sau pe host sunt metode diferite de editare.

| anonim_4396 explică (pentru DragomirMihail2020):

Da servarul este al meu eu sunt ownarul si cum as putea sa editez concreti siteul

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Dar nu ai zis cum ai servarul la pc sau prin host.
Setarile sau modificarile la sait sunt diferite in functie unde ai pus servarul?

| anonim_4396 explică (pentru DragomirMihail2020):

Sunt la fel servaruleste host 24/24 ore si daca vrei sa ma ajuti da te rog skypeul tau sau feizbucul tau big grin

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Ca sa editez saitul.
1 Intra in Filezila cu datele de logare care ti-au dat astia de la host.
2 Tu ziceai iteme pe sait sau sa-l editez.
PS:Aicea fiecare sait difera de la unul la altu asa ca acuma imi dau cu probabilitatea sa fie un sait profesional sau unul expert (conteaza saitul).

3 Site Profesional (Dupa ce te-ai connectat in filezila).
Cauzi folderul INC (config.inc) poti editat Ip,parola de la navicat, Denumirea saitului,Numele servarului,URL...).
Du-te inapoi (dai click pe primul folder...) asa-i denumirea lui si te duce inapoi.
Exista mai multe denumiri de aicea (pagini, is, home, Main, shop).
Cauti si gasesti fisierele si le editez (ti-am zis doar denumirile folderelor ca sa stii ce trebuie sa cauti restul cu editari/modificari pe sait sau item shop aicea este treaba ta cum vrei sa o faci.

4 Daca este un sait Performant, serios din acest punct desigur ca nu o sa fie asa simplu facut si se vede ca este ceva lucrat la el.
La acel tip de sait (sait expert) fata de unul profesional difera de la 10%-100% una fata de alta in marea majoritate aicea nu pot sa te ajut deloc in acest caz.

5 Poti cere indrumarea sau ajutorul celor de la hosting daca nu pricepi ca trebuie sa iti ofere acest lucru in caz ca nu te pricepi (24/24) support si te pot ajuta in legatura sa iti faci saitul sau sa iti zica macar unde sa poti gasi folderul sau fisierele unde sa le editezi.

| anonim_4396 explică (pentru DragomirMihail2020):

Skype:adydeadyok
facebook:Mirancea Adrian Florian-Lasi mesaj si imi scrii pe unu din ele in legatura cu item shop de pe site daca vrei sa ma ajuti.