| alina0lina a întrebat:

Cum se face un joc? Vreau sa fac un joc ca cele pentru fete de pe facebook "MallWorld" "CocoGirl" "GalaStories" etc. Am deja notat cum vreau sa fie dar nu stiu cum sa fac aplicatia. Vreau sa-mi ziceti niste programe sau site cu tutoriale pentru asa ceva... Nu-mi trebuie facultati sau chestii pe care sa arunc banii!

2 răspunsuri:
| IonutDX a răspuns:

Https://www.scirra.com/tutorials/58/how-to-make-a-facebook-game/page-1

pentru traducerea unor cuvinte, propozitii si fraze poti folosi translate.google.com

| alina0lina explică:

Multumesc ca v-ati obosit sa raspundeti ca am scris "nu arunc bani pe prosti"!