| Yuuuki a întrebat:

Cum se pot juca jocurile de ps2/ps3 pe pc? Cu ce program se face asta? Imi puteti explica va rog pasii si ce trebuie facut in mare? De exemplu eu vreau sa ma joc Naruto Shippuden Ultimate ninja storm 2 pe calculator. Eventual un link?

Răspuns Câştigător
| PetRu_Eduard_1998 a răspuns:

NU merge, asta-i adevaru si doare...ce e pentru consola e pentru consola ce pentru pc pentru pc. Funda?

5 răspunsuri:
| geo675 a răspuns:

Nu poti converti un joc de consola pe Pc deoarece ele nu sunt facute sa ruleze pe windows sau alt sistem de operare de genul asta, nu ai ce la facebig grin

| OctaLoL a răspuns:

Numai pentru PS2 pe PC poti.Programul se numeste PCSX2

| AlexanderTheG a răspuns:

Iar v-ati grabit cu funda, PetRu_Eduard_1998 ai sticat visele cuiva cu raspunsul tau....pai totul e posibil, si o sa iti arat eu cum sa faci sa ai si tu acele jocuri pe PC.
http://narutofan.forumulmeu.ro/f11-naruto-pc-games, uite aici ai o parte din jocurile care se pot juca, asta e forumul oficial cu naruto romia, daca mai ai intrebari punele acolo nu aici pe ptu unde raspund toti dupa cum le taie capul.
Dar pentru PS3 si xbox 360 nu merg, la ce potenta au calculatoarele de azi nu merg, poate peste vreo 5-10 ani or sa se poata si pentru PC in rest pentru toate celelate console se pot juca si pe PC.

| DubitaDanu a răspuns:

Incarca pcsx2 pe google

| Sobi a răspuns:

Nu e nici un program baiete.Iti trebuie jocul cumparat, sa zicem ca e joc de xbox360, iti iei un joystick de xbox360, bagi jocul in PC, iti iei un adaptor si bagi joystick-ul cu adaptorul la USB-ul PC-ului.Simplu.Am incercat si a mers.