| NeverMore01 a întrebat:

Daca am un joc pe DVD, si cand bag DVD-ul un calculator si cand vreau sa pornesc jocul imi arata,, Aplication not found,,! Spuneti-mi ce sa fac! DAU FUNDA NEAPARAT!

4 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Banuiesc ca DVD-ul nu este unul original,ci facut de tine sau un prieten.
In primul rand daca nu e facut cum trebuie nu va merge (se poate ceva in genul Direct Play,cum este cu filmele) iar daca jocul este pe DVD nu va fi instalat pe PC.

Deci eroare ta iti spune ca nu ai jocul instalat si de aceea nu il gaseste, trebuie sa il instalezi mai intai in PC, nu e bine sa joci direct de pe DVD, la fel e si cu cele originale, le iei pe DVD dar le instalezi in PC.

| NeverMore01 explică (pentru Magnifico):

Eu l-am incercat pe alte calculatoare si a mers. Si apropo, jocul este cumparat.

| Magnifico a răspuns (pentru NeverMore01):

Atunci e simplu....sistemul tau e de vina, verifica la System requirements sa vezi daca jocul e compatibil cu pc-ul tau.

| NeverMore01 explică (pentru Magnifico):

O sa incerc... Mersi de raspuns.