| Arthiom a întrebat:

Daca deschid un server de mta sa cu hamachi, serverul va ramane deschis chiar daca eu inchid consola de pe pc-ul meu?

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Pentru a face un server de metin care sa ramane deschis si atunci cand tu ai PC-ul oprit, trebuie sa-l hostezi.Un host costa bani.

| Arthiom explică (pentru Ineys):

Am zis server de mta sa, nu metin, daca nu stii ce e aia mta intra pe site astahttp://www.mtasa.com/

| Ineys a răspuns (pentru Arthiom):

Am crezut ca a scris MT laughing care vine de la metin. Dar oricum e acelasi principiu, HAMACHI e un program de "host".

| ReDoNe2910 a răspuns:

Nu.
Serverul nu va putea ramane pornit deoarece sursa sa va fi inchisa(calculatorul)