| NeXo a întrebat:

Dau funda! A-ti putea sa ma ajutati si pe mine cu ceva? Am luat un stick si nu stiu cum si unde apare ce am pe el si cum pot baga ceva pe el sau cum il pot si unde vedea!

Răspuns Câştigător
| mi123 a răspuns:

In primul rand depinde ce ai calculator sau laptop. Daca ai calculator bagi stickul in unitate in partea de jos daca te uiti atent o sa vezi niste spatii mici libere, vezi sa il pui bine ca daca nu, nu ti-l citeste, in momentul in care este pus bine calculatorul face un sunet si stickul daca e mai bun se aprinde o lumina la el. Dupa ce l-ai pus trebuie sa iti apara jos in stanga pe destkop ca un balonas, daca nu intri in My computer-Local disc si o sa il gasesti acolo-dublu click si gata l-ai deschis.Ca sa pui ceva pe el cel mai simplu ca esti incepator, ai pagina deschisa cu stickul, ai stickul deschis si tragi pur si simplu cu mousel inauntrul paginii ce vrei, in momentul in care are loc transferul o sa iti arate ca se copiaza.Valabil si pentru laptop.

6 răspunsuri:
| MotanuJmekerit a răspuns:

Pai intri in My Computer si iti apare acolo Removable disk...acolo si daca nici acolo nu il gasesti atuncia nu stiu

| NeXo explică (pentru MotanuJmekerit):

Nu apare nici acolo nimic cred ca sticku nu e bun!

| MotanuJmekerit a răspuns:

Incearca pe alt PC/Laptop sa vezi daca merge pe ala si pe al tau nu inseamna ca ii ceva de la USB de la PC tau... ma gandescstraight face

| NeXo explică (pentru MotanuJmekerit):

Nu stiu ce o avea si alt pc numai am!

| MotanuJmekerit a răspuns:

Mergi la un amic/amica si ii bagi stiku sa vezi daca merelaughing

| Pirvudaniel17 a răspuns:

Stikul se pune intr-un spatiu mic din fata unitati sau in spate(daca unitatea e mai veke), iar la laptop pe lateral. In privintza introduceri ceva pe el mergi in my computer si it va aparea ceva asemanator unui stik dublu-click si in fereastra lui poti trage orice vrei sau altfe clik-dreapta pe ce vrei dai copy si paste in stik